10.09 2021 BULWAR NADODRZAŃSKI

 

KARI SÁL - KONCERT O GODZINIE 18:30

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Łodzi. Mieszka i tworzy w Warszawie. 27 letnia artystka ma na swoim koncie m.in. zamówienie kompozytorskie dla Łódzkiej Filharmonii oraz współpracę z wybitnymi postaciami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej. Jej debiutancki album „Betesda” nagrany dla słowackiej oficyny wydawniczej Hevethia spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i został uznany przez krytyków muzycznych jednym z najciekawszych w roku 2017 (Marcin Kydryński - Trójka, Adam Baruch - Jazzis) oraz uplaso-wał się na drugim miejscu w zestawieniu najlepszych wokalnych albumów jazzowych (Adam Dobrzyński - Trójka). Kari Sál czerpie inspiracje zarówno z muzyki ludowej Łemków i Bojków bieszczadzkich, wśród której wyrastała jak i współczesnej sceny muzyki elektronicznej. Łączy w niej elementy jazzu, world music i muzyki poważnej. Eklektyzm jej twórczości słychać na albumie Betesda, który skomponowany został w opuszczonym kościele w małej Islandzkiej miejscowości Kirkjubaer-klustur. Na płycie artystka sięga do tekstów apokryficznych z II wieku, a towarzyszące jej jaz-zowe combo poszerza o brzmienia skrzypiec i altówki oraz niezwykły ton fińskiego wirtuoza trąbki - Verneriego Pohjoli.
„Betesda to płyta wielkiej urody z głosem o zaskakującej w dzisiejszym świecie szlachetności i prostocie. Świetny album, a Kari Sál jest postacią, na którą powinniśmy już dziś zwrócić uwa-gę!” - komentował na antenie radiowej Trójki Marcin Kydryński
Koncertuje nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju, występując między innymi w Berlińskim Radialsystem V, Stuttgarter Kammer Orchester czy Tauron Arena Kraków.
Współpracowała z takimi muzykami jak: Adam Sztaba, Verneri Pohjola, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, Adam Bałdych, Michał Zaborski, Paweł Dobrowolski, Ewa Uryga, Baltic Neopolis Orchestra, Hubert Kowalski, Adam Klocek.
“Kompozycje Sál są niezwykle dojrzałe, harmonicznie spójne, stylistycznie konsekwentne i es-tetycznie zaokrąglone, co oczywiście zasługuje na pochwałę i podziw....piękny i najbardziej imponujący debiutancki album, który dowodzi, że determinacja i talent podbijają wszystko...” - Adam Baruch

 

ZBIGNIEW LEWANDOWSKI SPECIAL EDITION QUARTET - BIRTHDAY CONCERT - GODZINA 20:00

Nowa formacja Zbyszka Lewandowskiego powstała w 2019 roku i debiutowała na Festiwalu Pod Baranami.

To formacja powstała z inspiracji kwartetem Johna Scofielda z Joe Lovano, lecz tym razem Zbyszek który do wszystkich dotąd tworzonych kwartetów, zawsze zapraszał saksofonistów tym razem w roli frontmana obsadził swojego przyjaciela i muzycznego partnera, trębacza Patrycjusza Gruszeckiego z którym współtworzy z Kajetanem Galasem na Hammondzie PG Trio. Całości dopełnia Wieloletni partner muzyczny Zbyszka, Tomasz Grabowy i niezwykły debiutujący na jazzowej scenie i świetnie się zapowiadający gitarzysta, Szymon Witczyński.

 

SKŁAD:

ZBIGNIEW LEWANDOWSKI - perkusja

PATRYCJUSZ GRUSZECKI - trąbka

TOMASZ GRABOWY - saksofon

SZYMON WITCZYŃSKI - gitara

 

DOROTA MIŚKIEWICZ I HENRYK MIŚKIEWICZ "NASZA MIŁOŚĆ" - KONCERT O GODZINIE 21:30

"Nasza Miłość" to pierwszy, wspólny projekt ojca i córki, saksofonisty i wokalistki jazzowej. Nieprzypadkowo powstał on w roku 70. urodzin Henryka Miśkiewicza. Premiera albumu z tym materiałem miała miejsce 22 marca 2021 r. Dorota i Henryk tworzą zgrany zespół na scenie i w życiu. Tata jest ciepły, opiekuńczy i rodzinny – wyznaje Dorota. Kiedy byliśmy dziećmi, a on wyjeżdżał na zagraniczne koncerty, do każdego z nas (mamy, brata i mnie) pisał osobne listy. W jednej kopercie przychodziły aż trzy - czuliśmy się przez to wyróżnieni. 

Dla Doroty był wtedy przede wszystkim tatą, ale w jazzowym środowisku uchodził (i nadal uchodzi!) za wybitnego saksofonistę. Słychać go było niemalże na każdej polskiej płycie, grał w legendarnym zespole Jazz Carriers oraz w Studio Jazzowym Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Koncertował na całym świecie m.in. z Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem czy Adzikiem Sendeckim. Nagrał wiele płyt także jako lider – zaczynając od bestsellerowej “More love”, przez “Lyrics”, za którą otrzymał Fryderyka, na wielkoobsadowej “Altissimonice” kończąc.

Henryk liczył, że córka zostanie skrzypaczką w orkiestrze, ale kariera Doroty potoczyła się inaczej. W tym roku, głosami krytyków i dziennikarzy magazynu „Jazz Forum” po raz kolejny została uznana najlepszą polską wokalistką. Nie tylko śpiewa, komponuje, pisze teksty, ale także kreuje projekty artystyczne. W 2016 roku zaprezentowała bezprecedensowy projekt PIANO.PL, podczas którego po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie, w kameralnych duetach z towarzyszeniem Atom String Quartet zebrało się kilkunastu wybitnych polskich pianistów trzech generacji, m.in. Włodzimierz Nahorny, Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, czy Piotr Orzechowski “Pianohooligan”. „Nasza Miłość” to kolejny muzyczny pomysł Doroty, która nie ukrywa, że  jest on jej osobistym prezentem z okazji urodzin Henryka.

Większość utworów, które znalazły się w projekcie skomponował Henryk Miśkiewicz – są wśród nich napisane przez niego wiele lat temu melodie instrumentalne, do których dopiero teraz stworzone zostały teksty. Należy do nich chociażby skomponowana przez Henryka w wieku 16 lat ballada “Słowa w głowie” z tekstem Andrzeja Poniedzielskiego. Ciekawym powrotem do przeszłości jest też piosenka “Nasze senne sprawy” ze słowami Wojciecha Młynarskiego, którą przed laty śpiewała Ewa Bem. Warto też zwrócić uwagę na singlową piosenkę “Czy nasza miłość”, będącą kompozytorskim debiutem rodzeństwa Miśkiewiczów do tekstu Bogdana Loebla oraz premierowy utwór Henryka “Co minęło, niech wróci” skomponowany do tekstu krakowskiej poetki Ewy Lipskiej. Żeby stało się zadość dotychczasowej, albumowej tradycji Doroty – na płycie i na koncertach „Nasza Miłość” pojawia się także piosenka z tekstem Grzegorza Turnaua.

Kiedy obok mnie jest Tata – towarzyszy mi poczucie bezpieczeństwa. W domu i na scenie. Dlatego lubię z nim grać! Zawsze lubiłam. Oczywiście jest to stan wynikający nie tylko z relacji córka- ojciec, ale przede wszystkim z nieprzeciętnego talentu Taty. Dla mnie, jako dorastającej dziewczynki było jasne, że muzyk słyszy absolutnie wszystko i potrafi zagrać na niemal każdym instrumencie. Dziś wiem, że to rzadki talent i że miałam wyjątkowe szczęście, przychodząc na świat w takiej rodzinie. Tata lubi grać ze mną i bratem – często zapraszał nas do swoich projektów. Tym razem to ja wyszłam z inicjatywą, żeby nagrać wspólną płytę. Pamiętałam z dzieciństwa tyle pięknych melodii napisanych przez Tatę, które – jak czułam – doskonale nadają się na piosenki. Ale liczyłam też na jego nowe kompozycje! 70. urodziny Taty, które przypadają w tym roku wydały się najlepszą motywacją, aby – na przekór wszystkim przeciwnościom, które niesie epidemia – nagrać kilka pięknych dźwięków w doborowym towarzystwie. Choć płyta w zamierzeniu miała być moim urodzinowym prezentem dla taty – stała się również prezentem dla mnie…

Dorota Miśkiewicz

Kiedy wiele lat temu wspólnie słuchaliśmy z Dorotą i Michałem muzyki – zauważyłem, że reagujemy na pewne dźwięki czy harmonie w podobny sposób. Przez wiele lat wszyscy przesiąkaliśmy tym samym paliwem, jakim jest jazz, rozwijając swoje indywidualne wizje muzyczne. W dojrzałym już muzycznie wieku, kiedy każdy z nas podąża własną ścieżką, postanowiliśmy wspólnie zrealizować to, co przez wiele lat się w nas odkładało. Okazało się, że nie dość, że lubimy się tak, jak kiedyś – nadal w podobny sposób odczuwamy muzykę. Świetnie się nią bawimy i często bez jakichkolwiek ustaleń wpadamy na podobne pomysły. „Nasza Miłość” jest pomysłem Doroty, ale radość z powstawania tej płyty była wspólna. Byłoby dobrze, gdyby to szczęście było nie tylko naszym, ale żeby choć w najmniejszym stopniu przeniosło się ono na innych…

Henryk Miśkiewicz

 

SKŁAD:

Dorota Miśkiewicz - śpiew, Henryk Miśkiewicz - saksofon

Michał Tokaj - fortepian

Sławomir Kurkiewicz - kontrabas

Michał Miśkiewicz - perkusja

 

11.09 2021 BULWAR NADODRZAŃSKI

 

NICO CHONA & THE FRESHTONES - KONCERT O GODZINIE 17:00

Założony 5 lat temu zespół pochodzi z Lyonu w środkowo-wschodniej części Francji. Może się wydawać, że blues-rock nie jest typowo francuskim gatunkiem muzyki, ale członkowie grupy bardzo sprawnie poruszają się w tej stylistyce. Zanim sami zaczęli grać, przez lata byli fanami amerykańskiej muzyki z przełomu lat 60. i 70. takiej jak ZZ Top, The Allman Brothers Band, Crosby, Stills, Nash & Young, Johnny Winter. Inspirują ich także bluesowi artyści lat 50. i 60., jak Muddy Waters, Howlin’ Wolf, Freddie King.

W swojej autorskiej twórczości, piosenkach będących mieszanką rocka, bluesa, odrobiny folku, ale mających zazwyczaj melodie, które mają potencjał prezbojów pop, często wyrażają zaangażowanie w sprawy bieżące, społeczne i polityczne.

Mimo niedługiego stażu w branży muzycznej, mają już na koncie sukcesy. W 2018 roku wydali płytę, bardzo dużo koncertowali, zarówno w rodzinnej Francji (m.in. na prestiżowym Cahors Blues Festival), jak i odbyli amerykańską trasę koncertową otwierając koncerty Deep Purple. W 2019 roku wystąpili na festiwalu Bluestracje w Chorzowie. W 2020 wydali kolejna płytę „Old Western Star”.

 

SKŁAD:

NICHOLAS CHONA – śpiew, gitary

DAN NAMBOTIN – gitara basowa, kontrabas

NIKO GAMET – perkusja

JORIS PERRIN - gitara

 

MATEUSZ KRAUTWURST "15 LAT PÓŹNIEJ" - KONCERT O GODZINIE 18:30

Wokalista, songwriter i producent muzyczny o jazzowym wykształceniu; szerszej publiczności znany jako finalista pierwszej edycji The Voice of Poland.

Autor kilkuset utworów słowno-muzycznych. Jego głos i twórczość znaleźć można na singlach i płytach innych artystów, lecz również w autorskiej odsłonie na albumach The Positive (na płycie gościnnie Natalia Kukulska, Urszula Dudziak i Frenchy) i Gdzieś pomiędzy.

W 2019 roku artyście udało się stworzyć męskie trio z Igorem Herbutem i Mietkiem Szcześniakiem w utworze „Zaklinam los”, a za duet w utworze "Lepiej jak jest lepiej" na płycie Sokoła może się pochwalić Platynową Płytą.

 

SKŁAD:
Mateusz Krautwurst - śpiew
Tomek Torres - perkusja
Wojtek Roszak - bas
Wojtek Doleżyczek - git
Paweł Tomaszewski - piano
Szymon Klekowicki - puzon
Piotr Schmidt - trąbka
Przemysław Florczak - saksofon tenorowy/flet poprzeczny
Irena Kijewska - chórek
Kamil Bijoś - chórek
Michał Grobelny - chórek

 

BARTEK KRÓLIK - PAN OD MUZYKI - KONCERT O GODZINIE 20:00

Bartosz Piotr Królik (ur. 19 marca 1979 w Gdańsku) – polski muzyk, piosenkarz, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista.
Wychował się w Mrągowie. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie w klasie wiolonczeli, były student Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
W latach 2001–2012 współzałożyciel i członek grupy Sistars. Współtwórca zespołu Spoken Love i duetu producenckiego Plan B (z Markiem Piotrowskim). Od 2007 członek zespołu Łąki Łan, a od 2008 występuje w zespole Agnieszki Chylińskiej. Ponadto współpracował z wykonawcami, takimi jak Bracia, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Blenders, Wojtek Pilichowski, Grzech Piotrowski, Tede, Numer Raz, O.S.T.R., Poluzjanci, Sokół czy Pono.
Laureat Fryderyka za produkcję muzyczną (2004). Ponadto laureat Fryderyka za współtworzenie albumu Sistars oraz, również jako członek zespołu, dwukrotny laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy (2004, 2005).

 

SKŁAD:

Bartek Królik- voc

Wojciech Doleżyczek - gitara

Wojciech Roszak -bas

Marek Piotrowski- inst. klawiszowe

Kacper Sędek - perkusja

Marcin Gańko - saksofony

Wojciech Szela - trąbka

Jagoda Kret - chórki

 

BIBOBIT/OSIECKA - KONCERT O GODZINIE 21:30


BIBOBIT / OSIECKA to w równym stopniu przedsięwzięcie muzyczne jak i opowieść
biograficzno – psychologiczna.
Wyjątkowy na rynku muzycznym - Bibobit z Jackiem Piskorzem, aktorkami Teatru Nowego
i kwartetem smyczkowym radykalnie wywrócił muzyczną stylistykę utworów mistrzyni słowa.
To wysokoenergetyczny, elektryzujący i ( także dosłownie ) poruszający spektakl.
Po festiwalowej premierze w październiku 2019 r. koncert natychmiast przeniesiono na Dużą Scenę
i stał ważnym punktem repertuaru Teatru Nowego w Poznaniu.
To podróż przez nowoczesny jazz, mięsisty groove, po elektronikę, w której słowo nie schodzi na drugi plan, tylko raczej staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki. Osiecka jest w niej przewodnikiem we własnej osobie.

 

SKŁAD:
WALDEMAR FRANCZYK - perkusja
BARTEK PIETSCH - bass
JACEK PISKORZ - piano
ADAM LEMAŃCZYK - instrumenty klawiszowe
DANIEL MOSZCZYŃSKI - wokal, FX sound
JAN ADAMCZEWSKI - saksofon
PATRYCJUSZ GRUSZECKI - trąbka
oraz kwartet smyczkowy.

 

SCENA KLUBOWA - WENTYLATORNIA CK MOK

 

16.09 2021 AREK ZAWILIŃSKI TRIO - KONCERT O GODZINIE 19:00

Magazyn Gitarzysta /Kuba Chmiel/:

"Jeśli istnieje coś takiego, jak polski blues, to z pewnością Arek Zawiliński z zespołem należy dovjego najznamienitszych przedstawicieli."

Portal bluesonline.pl:

"Arek Zawiliński, to klasa sama w sobie. Autor ukształtowany, pełen doświadczeń, przesiąknięty w równym stopniu poezją co i proza. Zna niejeden, dobry, folkowy tekst, niejedną melodię i potrafi z takich światowych cegiełek zbudować solidną budowlę, na wskroś polską, bieszczadzką, a jednak uniwersalną. A to sztuka."

Arek Zawiliński koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji, jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Koncerty live w Polskim Radiu Gdańsk, Bydgoszcz, Rzeszów, etc.

Laureat wielu festiwali, m.in. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara (Poznań), Piosenkarnia (Kraków), występ w Studiu Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej.

 

SKŁAD:

AREK ZAWILIŃSKI - głos, gitary, harmonijki

ROMAN ZIOBRO - bass

MAX ZIOBRO - instrumenty perkusyjne

 

23.09 2021 YES4JAZZ - KONCERT O GODZINIE 19:00

Yes4Jazz tworzy piątka znakomitych muzyków z okolic Zielonej Góry: saksofoniści: Seweryn Graniasty i Robert Chyła, gitarzysta basowy: Bartłomiej Pietsch, pianista: Wojciech Pruszyński i perkusista Waldemar Franczyk.

Zespół istnieje od 2005 roku jako kwartet Hard Work Ensemble. W 2009 roku ostatecznie skrystalizował się jego skład, co wpłynęło na brzmienie i repertuar. Początkowo brzmienie zespołu i sposób gry nawiązywał do tradycji stylów Bebop i Hardbop, a standardy jazzowe były podstawą repertuaru. Obecnie grupa na koncertach wykonuje prawie wyłącznie własne utwory.

Zespół przed 2017 rokiem nie miał ambicji fonograficznych, celem było koncertowanie samo w sobie, najczęściej w zielonogórskim klubem Piekarnia Cichej Kobiety, gdzie artyści włączyli się w realizację wielu projektów muzycznych. Z wydatnym wsparciem kompozytorskim pianisty zespołu Wojtka Pruszyńskiego w roku 2018 zrealizowana została debiutancka płyta pt. Hard Work.

Nowym artystycznym wyzwaniem dla lidera i całego zespołu stała się płyta poświęcona A.Trzaskowskiemu. O jej powstaniu i wyborze jej szczególnego repertuaru Robert Chyła tak opowiadał: Pomysł pojawił się w październiku 2020 w Zielonej Górze podczas trwającego Crossing Jazz Festival. Wojciech Karolak posłuchał tego programu i zapewniał nas, że nie ma co czekać, cały materiał jest świetnie przygotowany.

Zadanie było trudne, - wspominał W. Pruszyński, bo nie chodziło o kopiowanie stylu gry i oryginalnej pianistyki Trzaskowskiego, a o ducha i klimat tej muzyki. Oczywiście słuchałem jego płyt, analizowałem muzykę, mocno inspirowałem się tym co grał i jak grał na fortepianie(…).

Premiera albumu Yes4Jazz – Trzaskowski Lives! ma miejsce 10 września 2021 (SJRecords 057)

 

SKŁAD:

ROBERT CHYŁA - saksofon

SEWERYN GRANIASTY - saksofon

BARTŁOMIEJ PIETSCH - gitara basowa

WOJCIECH PRUSZYŃSKI - piano

WALDEMAR FRANCZYK - perkusja

 

30.09 2021 T/ABORET - KONCERT O GODZINIE 19:00

Muzyka pachnąca drewnem, odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ruchliwe ulice miasta. Pobudzona źródłami, jazzem czy muzyką świata, naświetlana w powolnym procesie dochodzenia do autentyczności na matrycę współczesności, doświadczenia i codzienności.
T/Aboret to jedna opowieść snuta czterema różnymi głosami. Wywodząc się z różnych muzycznych światów wyrażają siebie w ethno jazzowych kompozycjach, improwizacjach, rytmicznych wariacjach.
Polskie źródła, lecz język współczesny, miejski, zbudowany na szerokim dostępie do otaczającego świata, połączone wspólną wrażliwością. 4 osoby, 13 instrumentów, 1 opowieść.

 

SKŁAD:

NATALIA CZEKAŁA - fortepian, śpiew

KAROLINA MATUSZKIEWICZ - śpiew, skrzypce, suka biłgorajska, fidel płocka, kemancze, kobyz

MACIEJ SZCZYCIŃSKI - kontrabas

KRZYSZTOF GUZEWICZ - perkusja świata

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

10.09 - 04.10 2021 "CO NAM ZOSTAŁO PO KOMEDZIE" - WYSTAWA ANDRZEJA WINISZEWSKIEGO - CK MOK

WERNISAŻ 10.09 2021, O GODZINIE 17:00

Wystawa Co nam zostało po Komedzie i towarzysząca jej inauguracyjna prezentacja, podsumowuje znaczenie twórczości Krzysztofa Komedy dla historii polskiej kultury w bardzo szczególnym momencie. Tego roku przypada 90 rocznica urodzin kompozytora, który zapisał się znacząco także w historii polskiego jazzu. Głogowskie Spotkania Jazzowe programowo, przy różnych okazjach, poświęcały Komedzie sporo miejsca i przy tak ważnej, tegorocznej rocznicy nie mogło stać się inaczej.

Ta wystawa to jednak nie tylko prezentacja najważniejszych płytowych rejestracji autorskiej muzyki Komedy, zarówno tej z kręgu polskiego jazzu ale i filmu. To także rodzaj przewodnika po tym niezwykle obszernym dorobku twórczym artysty. Jeśli pomoże on Państwu w sprawnym przebrnięciu przez setki wydawnictw płytowych i da poznawczą satysfakcję, to będzie to nasz sukces i powód do radości z dobrze wykonanej pracy.

Andrzej Winiszewski

 

10.09 2021 PARADA JAZZOWA Z DIXIE COMPANY

PLAC PRZED CK MOK, O GODZINIE 18:00

Poznańska formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company od ponad dwudziestu sześciu lat uczestniczy w setkach festiwali i koncertów na terenie Polski, Czech, Francji, Niemiec, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii Węgier. Jest także pomysłodawcą i współorganizatorem Poznań Old Jazz Festival, w którym wzięli udział między innymi legendarny klarnecista Mr Acker Bilk, oraz angielski trębacz Kenny Ball. Festiwalowymi gośćmi byli także artyści z Australii, Czech, Danii, Holandii, Izraela, Niemiec, Wielkiej Brytanii Ukrainy USA. Dixie Company jest też autorem sześciu wydawnictw płytowych w tym krążków z udziałem amerykańskich wokalistek Diane Davidson i Donny Brown. O wysokim poziomie poznańskiego zespołu świadczy trzykrotny pobyt w USA, gdzie między innymi wystąpili w ToledoSan FranciscoLos AngelesSan DiegoSanta Monica i na największym na świecie festiwalu jazzu tradycyjnego w kalifornijskim Sacramento. To właśnie w stolicy Kalifornii doszło do spotkania Dixie Company i Diane Davidson. Przez kolejne trzy lata występowali na Sacramento Music Festival. W roku 2015 zagrali na największym w Europie 45 Internationales Dixieland Festival Dresden, a następnie w Szwajcarii na festiwalu Jazz Am See. W sierpniu 2017 roku wraz z Diane Davidson wystąpili w legendarnym studio im. Krzysztofa Komedy Polskiego Radia Poznań z okazji 90-lecia rozgłośni i w ramach cyklu „dziewięć koncertów na dziewięć dekad”.

 

15.09 2021 FILMOŻARCIE NA JAZZOWO - "NOWY ORLEAN: MIASTO MUZYKI"

reż. MICHAEL MURPHY

BILETY: 20 zł

 

Film odkrywa przed widzem dziedzictwo kulturowe, chyba najbardziej muzycznego miasta w świecie: Nowego Orleanu. Poprzez historię miasta i jego muzyczne dzieje, historię narodzin jazzu i innowacji w nim, R&B, funky prowadzi nas na ekranie nominowany do Oskara oraz 6cio krotny zdobywca Grammy, kompozytor jazzowy Terence Blanchard. W filmie zobaczymy archiwalne i niedawno odrestaurowane występy takich legend jak Louis Armstrong, Fats Domingo, Allen Toussaint, Dr. John, The Neville Brothers, The Preservation Hall Jazz Band. Występy te przeplatane są rozmowami z takimi legendami muzyki jak Branford Marsalis, Wynton Marsalis, Robert Plant, Keith Richards, Bonnie Raitt, Harry Connick, Dr. Michael White, Sting I wielu innych.

 

SWEET DREAMS to próba zderzenia zastanej rzeczywistości zurbanizowanej z czymś, zdawać by się mogło kompletnie do niej nie przystającym, a jednocześnie zdecydowanie kuszącym – prywatną przestrzenią totalnej wolności i relaksu. Łóżkiem. Ta wyjątkowa okazja na ukojenie skołatanych miejską gonitwą nerwów i obudzenia uśpionej wrażliwości to uroczy dysonans – czas bezczelnie wykradziony utylitarnej codzienności.

Przy kojących dźwiękach wody, wiatru albo przenoszących wprost we wspomnienia dzieciństwa pięknie czytanych baśniach i bajkach, to artystyczna podróż do nie tak odległych czasów, gdy wybrańcom losu wolno było wszystko, wbrew konwenansom, na pohybel szarości!

Cykliczna instalacja foteli i łóżek z woalem moskitier, z których każde proponuje widzowi odrębną historię w czekającej na niego parze słuchawek.
Dajcie się uwieść czarowi relaksu w miejskiej przestrzeni - Twoje miasto, Twój czas.

Łóżka będą ustawione na bulwarze. W piątek od godziny 16:00 dla dorosłych, w sobotę od 12:00 do 14:00 słuchowiska dla dzieci, od 16:00 dla dorosłych.

Wstęp wolny. Zapraszamy! 

 


Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/www/jazzwglogowie.pl/35gsj/modules/mod_ciasteczka/mod_ciasteczka.php on line 18

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.