HISTORIA:

 

27.10 2023 - CENTRUM KULTURY - MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W GŁOGOWIE

BARTEK KRÓLIK - KRÓLIK 14
27 PAŹDZIERNIKA 2023
Godzina 18:30
CK MOK w Głogowie


BARTEK KRÓLIK - KRÓLIK 14

KRÓLIK 14 – czyli nowy projekt Bartka Królika - od lat obecnego na rynku muzycznym jako uznany producent, kompozytor i basista. Pracował z większością rodzimej sceny, tworząc podwaliny pod polskie wydanie muzyki soul i r'n'b. Po nominowanej do Fryderyka solowej płycie "Pan od muzyki", oraz docenionym przez krytyków projekcie "Spoken Love" kieruje naszą uwagę w kolejne muzyczne rejony. Tym razem tworzy suitę na mroczne czasy - krótkimi wokalnymi mantrami chce rozgrzewać samotne dusze a barokowym housem i nu disco, parkiety. Płynnie przechodzące jeden w drugi utwory, układają się w "Opus Dance".

W czasach zimnych, zdehumanizowanych trapów i dekadenckiego rocka, przenosi tam, gdzie ciepło vintegowych beatów, pulsujących basów, smyków i gitar, opowiadając historię ludzkich marzeń o pokoju i jedności.

Inspirowany formami muzyki klasycznej, tanecznym housem, romansuje z french touchem, synth wavem i muzyką filmową. Polski smog miesza się tutaj z ciepłem i kolorem starych klubów disco.

Królik zaprasza na płytę muzycznych gości, którzy zaznaczają swoją obecność krótkimi wokalizami lub całymi zwrotkami. W warstwie tekstowej to mieszanka rezygnacji i nadziei. Niezgody na algorytmizację rzeczywistości. Poczucie bycia i looserem, i bohaterem swoich czasów. Opis stanu emocjonalnego muzyka, który nie może przestać robić tego, co jest w nim organiczne i naturalne, a którego świat coraz mniej potrzebuje i rozumie. Koncerty zapowiadane są jako mocna dawka tańca i uwolnienia, zagranego na żywo w pełnym składzie najlepszych instrumentalistów.


POLUZJANCI
27 PAŹDZIERNIKA 2023
Godzina 20:30
CK MOK w Głogowie

POLUZJANCI

Zespół po sześciu latach przerwy powrócił niezwykłym koncertem na Jazz Around Festival 2022 na plenerowej scenie Zamku w Mosznej i był to spektakularny powrót, gorąco przyjęty przez publiczność. Wiosną 2023 r. grupa wyruszyła na pierwszą trasę po przerwie. Jesień 2023 to ich druga koncertowa odsłona i powrót po wielu latach do Głogowa.
Poluzjanci to kultowa grupa, przewrotnie nazywana najbardziej znanym nieznanym polskim zespołem, która zainspirowała i wychowała całe pokolenia młodych artystów.
Styl Poluzjantów to wypadkowa muzycznych fascynacji członków zespołu łącząca takie gatunki, jak funk, soul i jazz. Zespół zawiesił działalność koncertową w 2016 roku, po nagłej śmierci współzałożyciela grupy, gitarzysty Przemysława Maciołka. Oryginalne brzmienie Poluzjantów to zasługa wybitnych muzyków tworzących formację, a także charakterystycznych kompozycji, pisanych w większości przez frontmana - Kubę Badacha do tekstów Janusza Onufrowicza. Poluzjanci wystąpią w składzie: Kuba Badach – wokal, Marcin Górny – instrumenty klawiszowe, Grzegorz Jabłoński – instrumenty klawiszowe, Robert Luty – perkusja, Piotr Żaczek – gitara basowa, Łukasz Belcyr – gitara elektryczna.

 

28.10 2023 - CENTRUM KULTURY - MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W GŁOGOWIE

 

MICHAŁ BARAŃSKI - MASOVIAN MANTRA
28 PAŹDZIERNIKA 2023
Godzina 18:30
CK MOK w Głogowie

MICHAŁ BARAŃSKI - MASOVIAN MANTRA

Autorski jazzowy projekt Michała Barańskiego łączący elementy folkloru polskiego i indyjskiego z gościnnym udziałem izraelskiego gitarzysty Shachara Elnatana, którego debiutancką płytę produkował Avishai Cohen. MASOVIAN MANTRA - ukazała się we wrześniu 2022 r. nakładem serii „Polish Jazz” vol 88 wytwórni Warner Music. Oto niezwykły projekt najbardziej rozchwytywanego w Polsce gitarzysty i kontrabasisty. To również album roku – JAZZ – Fryderyk 2023. Album jest połączeniem folkloru mazowieckiego, hinduskiego oraz  współczesnego jazzu. Jest to propozycja na wskroś nowoczesna, operująca językiem chwilami złożonym, ale jednocześnie uniwersalnym i nadzwyczaj inspirującym. Połączenie inspiracji folkiem mazowieckim oraz hinduskim - bardzo melodyjna i rytmiczna muzyka, okrzyknięta przez krytykę, jako jazz na najwyższym europejskim poziomie. Artysta stosuje unikalną technikę hinduskiej perkusji wokalnej - konnakol , zaś utwór “My Mazurka” dedykowany jest pamięci Zbigniewa Namysłowskiego.

Skład zespołu : Shachar Elnatan- gitara, śpiew Michał Tokaj - fortepian, instrumenty klawiszowe, Michał Barański - kontrabas, gitara basowa, Konnakol Vocal Percussion, Łukasz Żyta – perkusja.

Michał Barański – jest mistrzem kontrabasu i gitary basowej, jednym z najbardziej kreatywnych, poszukujących i odważnych artystów współczesnej polskiej sceny jazzowej i rozrywkowej. W 2023r. otrzymał Fryderyka – Jazzowy Artysta Roku. Jego dorobek, niezależnie od działalności klubowej, estradowej i edukacyjnej, obejmuje kilkadziesiąt płyt, zrealizowanych u boku liderów reprezentujących różne, niekiedy skrajne rejony sceny muzycznej. W biografii Michała Barańskiego pojawiają się bez mała wszystkie kluczowe nazwiska polskiego jazzu, w tym Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Stańki i Michała Urbaniaka.

 

NICOLAS FOLMER
28 PAŹDZIERNIKA 2023
Godzina 20:30
CK MOK w Głogowie

NICOLAS FOLMER

Nicolas Folmer – francuski trębacz, kompozytor jazzowy, aranżer. Nagrodzony dwoma Djangodor: „Międzynarodowe Trofea Jazzowe” i Victore de Musique w 2005 roku, regularnie koncertujący jako solista renomowanych gwiazd, uczestnicząc w wielu licznych albumach i trasach koncertowych, m.in z Dee Dee Bridgewater, Henri Salvador, Wynton Marsalis, Charles Aznavour, Diana Krall, Claude Nougaro, Richard Galliano, André Ceccarelli, Kyle'a Eastwooda, Lucky'ego Petersona i wielu innych...

Projekt SO MILES wydany został w 2019r., a muzyka Miles’a Davis’a jest częścią muzycznego DNA trębacza Nicolasa Folmera. Jest on jednym z nielicznych muzyków produkowanych przez Teo Macero, legendarnego i historycznego producenta „Prince of Darkness”, który dzielił scenę m.in. z John Lewis, René Urtreger, Dave Liebman i Rick Margitza. Cóż może być bardziej istotnego dla muzyka i kompozytora u szczytu jego sztuki, niż podjęcie nowego wyzwania: zmierzenie się z tym muzycznym Everestem, którym jest wszechświat Milesa Davisa i próba ponownego odkrycia jego muzyki i poniekąd jej zawłaszczenia. Nie chodzi o składanie kolejnego hołdu Milesowi Davisowi - wyzwaniem jest zapuścić się w niewyczerpane bogactwo jego twórczości, zbadać każdy jej zakątek, aby się od niej uwolnić i zaoferować własne wizje i muzyczne metafory.

Nicolas Folmer – trompette, compositions et arrangements • Laurent Coulondre – piano, klawisze • Olivier Louvel – guitare • Philippe Bussonnet – bass • Stéphane Huchard - drums

 

27.10 2023 - SCENA KLUBOWA CENTRUM KULTURY - MOK W GŁOGOWIE

FILIP DUBOWSKI TRIO
27 PAŹDZIERNIKA 2023
Godzina 21:30
SCENA KLUBOWA CK MOK w Głogowie


FILIP DUBOWSKI TRIO

Filip Dubowski pochodzi z Głogowa, od 4 lat mieszka i uczy się w Katowicach. Wychował się w muzykującej rodzinie, co z pewnością miało wpływ na rozwój jego wyjątkowego muzycznego potencjału w mieście Głogowskich Spotkań Jazzowych. Ukończył szkołę muzyczną I st. - PSM im. Franciszka Liszta w Głogowie, a przygodę z muzyką jazzową rozpoczął w CSM pod okiem Adama Kossewskiego. Ukończył PSM im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie fortepianu jazzowego Adama Jarzmika. Obecnie został studentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego – Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach.

Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów dla młodych jazzmanów, m.in.: Junior Młyn Jazz Festiwal – Grand Prix, 13. Jazz Contest Tarnów – 2 miejsce. W 2022r. odbył kurs w Berklee of College of Music w Bostonie

Filip Dubowski Trio to młoda formacja, która powstała w 2021 r. Wykonują głównie kompozycje lidera formacji – Filipa Dubowskiego oraz standardy jazzowe w e własnych aranżacjach. Średnia wieku członków zespołu to…19 lat! Pd koniec 2023r. planują wydać swój pierwszy album. Skład: Filip Dubowski – fortepian, Filip Hornik – kontrabas/ git. basowa, Artur Kuś – perkusja

 

SZNAJDER QUARTET
28 PAŹDZIERNIKA 2023
Godzina 17:30
SCENA KLUBOWA CK MOK w Głogowie

 

SZNAJDER QUARTET

Paweł Sznajder jest multiinstrumentalistą ale przede wszystkim wokalistą. Był uczestnikiem 11 edycji The Voice of Poland w drużynie Michała Szpaka. Posiada wykształcenie wyższe z zakresu Edukacji Artystycznej, które zdobył na Uniwersytecie Zielonogórskim. Paweł występuje wraz ze swoim zespołem: Damian Perczuk (perkusja), Maciej Kobus (bas) i Wojtek Bela (piano). Panowie grają muzykę w różnych gatunkach ale najwiecej radości daje im granie muzyki funky. Dzięki energii jaką wytwarzają na scenie ich koncerty to ogrom uśmiechu i dobrej zabawy.

 

IREK GŁYK - VIBES EXPRESSION
28 PAŹDZIERNIKA 2023
Godzina 21:30
SCENA KLUBOWA CK MOK w Głogowie

 

IREK GŁYK - VIBES EXPRESSION

Ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer.

Od dziecka zainteresowany muzyką, z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music.

Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach – począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990). W 1994 roku założył swój Ireneusz Głyk Kwartet (Adam Kowalewski – bas, Krzysztof Dziedzic – perkusja, Marek Podkowa – saksofon, lider – wibrafon). Zespół odniósł sukces na scenie jazzowej, zdobywając m.in. II miejsce na XIX Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów w Krakowie. W ankiecie Jazz Forum Irek Głyk zostaje okrzyknięty nadzieją polskiego wibrafonu, zyskując trzecie miejsce w kategorii tego instrumentu. Kilka lat później zaczyna występować w duecie z Bernardem Maselim (duety wibrafon – marimba). Od roku 2009 Irek Głyk prowdził swój rodzinny zespół  P.I.K. w którym muzykował ze swoimi dziećmi.Na perkusji Patryk Głyk,Irek Głyk-wibrafon i Kinga Głyk-gitara basowa.
W roku 2017 w roli perkusisty rozpoczął współpracę w zespole swojej córki Kingi,koncertując z nią w wielu prestiżowych miejscach sceny światowej.
Obecnie wydał swój trzeci autorski wibrafonowy album pt:”IREK GŁYK VIBES EXPRESSION”.

Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Natalia Niemen,Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga, Anthimos Apostolis, SBB, Krzak, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski,Paweł Tomaszewski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela,Etienne Mbpee, Ruth Lynch, Junior Robinson – to tylko niektóre z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać. Występował na scenach w Polsce i poza jej granicami (USA, Niemcy, Francja, Dania, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Austria,Norwegia,Indonezja,Portugalia,Rumunia).

Irek Głyk na swoim koncie ma trzy  autorskie albumy: „Long Time” , „Step Ahead”,”IREK GŁYK VIBES EXPRESSION”.

27-28.10 2023 - WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE - CENTRUM KULTURY - MOK W GŁOGOWIE

 

25 - 30.11 - JAZZ W OBRAZACH - wystawa w holu CK MOK

Zapraszamy do odwiedzania wystawy, której najważniejszymi bohaterami będą muzycy jazzowi. Duże formaty, w otwartej formie. Fotografie zostały naniesione na płótno, tak by zupełnie odmienić postrzeganie tradycyjnej wystawy.

Wśród artystów między innymi Stanisłąw Soyka, Marcus Miller, Dywane MonoNeon Thomas Jr., Benek Maseli i tegoroczni goście Głogowskich Spotkań Jazzowych: Bartek Królik, Kuba Badach, Michał Barański.

Zbiór prac autorstwa Piotra Gajka, będzie można zobaczyć na holu Centrum Kultury MOK.

 

27.10 piątek

16.30 – 17.00 BIFOREK GSJ - dj WALDEK DROZD

17.00 - JANUSZ ONUFROWICZ - POETA PIOSENKI, PISARZ (Galeria CK MOK) - spotkanie z autorem

JANUSZ ONUFROWICZ

Z wykształcenia aktor, po łódzkiej filmówce. Pracuje w teatrze, filmie i telewizji. Kojarzony z niejednego serialu.

Od ponad dwudziestu lat tworzy też teksty piosenek dla wielu polskich wykonawców. Współpracował między innymi z K. Badachem, Poluzjantami, E. Bem, Z. Wodeckim, Kayah, De Mono, S. Uniatowskim, T. Okupnik i wieloma innymi. Razem z tłumaczeniami tych piosenek zebrało się kilkaset.

Ale pisywał także dialogi dla prowadzących i scenariusze imprez, skecze, monologi kabaretowe i scenariusze filmowe. Był współautorem programu kabaretowego C. Pazury. Współtworzył program „Piotr Bałtroczyk na żywo”

W grudniu 2005 sztuką „Korporacja” wygrał konkurs dramaturgiczny „Radom Odważny” i tekst ten miał premierę 10.06.2006. 

Autor wydanej pod koniec 2009 powieści „Margo – Niebezpieczna wyspa”.

We wrześniu 2019 miała premierę jego komediowa sztuka teatralna „LANY PONIEDZIAŁEK – albo góro tsy”, która z powodzeniem jest grana w całej Polsce.

W 2022 wydał powieść SZCZĄTKI. Pierwszy tom trylogii z cyklu nazwanego „kod 148 morderstwo”, z gatunku kryminał, thriller.

W 2023 opublikowano drugi tom cyklu „kod 148 morderstwo” – powieść MIĘSO.

28.10 sobota

16.30 – 17.10 BIFOREK GSJ - dj HANNA DROZD

 

09.09 2022 - CENTRUM KULTURY - MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W GŁOGOWIE

38. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE
09 września 2022
Godzina 19:00
CK MOK w Głogowie
Dragonflies Project
Mike and Leni Stern & Łukasz Pawlik Band

BILETY w cenie:
75 zł - Parter
60 zł - Balkon


DRAGONFLIES PROJECT

Dragonflies Project to najnowszy zespół naszego najlepszego wibrafonisty elektrycznego Bernarda Maseli. Tym razem zaprasza on do współpracy basistę elektryczną Klaudię Wachtarczyk oraz perkusistkę Justynę Mikrut. Klaudia i Justyna wciąż są studentkami Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, lecz dały się już poznać jako znakomite instrumentalistki o dużym doświadczeniu, wynikającym z ich ogromnej aktywności scenicznej w ramach różnorodnych stylistycznie projektów muzycznych. Muzyka tria to połączenie bluesa-funky-jazzu oraz rocka, czyli oscyluje wokół intensywnych rytmów tanecznych i przepełniona jest równie intensywnymi zwrotami melodycznymi. Bernard próbuje przełożyć na język wibrafonu charakterystyczny kolor i „groove” tych gatunków i warto przy tym zaznaczyć, że jest to pierwsze tego typu połączeniu wibrafonu z muzyką funky w historii muzycznej naszego kraju

SKŁAD:
Bernard Maseli
Klaudia Wachtarczyk
Justyna Mikrut

 
MIKE STERN AND LENI STERN & ŁUKASZ PAWLIK BAND
To kolejna odsłona współpracy między Łukaszem Pawlikiem a amerykańską legendą jazzowej gitary Mike’iem Sternem, zapoczątkowanej gościnnym udziałem Sterna w nagraniach płyty „Lonely Journey” Pawlika, wydanej w 2016 roku. W ramach Głogowskich Spotkań Jazzowych mamy szansę usłyszeć skład poszerzony o gitarzystkę Leni Stern.
Współpraca między muzykami wkrótce po ukazaniu się albumu nabrała nowej dynamiki i z czysto studyjnej interakcji przeniosła się na scenę. Wzbogacenie zespołu o osobowość i charyzmę Mike Sterna okazało się strzałem w dziesiątkę, porywając w 2017 roku polską publiczność licznie zgromadzoną na koncertach składu. Kolejny rozdział współpracy muzyków to udział Sterna w nagraniach kolejnej autorskiej płyty Łukasza Pawlika zatytułowanej „Long-Distance Connections”, do której nagrań zaprosił także kilku innych gigantów światowej sceny jazzowej, takich jak Randy Brecker, Dave Weckl, Tom Kennedy i Gary Novak.
Mike Stern – jeden z najbardziej cenionych gitarzystów swojej generacji. W ciągu trwającej od ponad czterech dekad kariery zapisał w swoim dorobku współpracę z zespołem Blood, Sweat & Tears, Milesem Davisem, Jaco Pastoriusem, Brecker Brothers, Johnem Hendersonem. Wydał 16 autorskich płyt (sposóród których 6 otrzymało nominację do nagrody Grammy).


SKŁAD:

Mike Stern - gitara
Leni Stern - gitara
Łukasz Pawlik - instr. klawiszowe
Dawid Główczewski - saksofon altowy
Damian Kostka - gitara basowa
Paweł Dobrowolski - perkusja

 

10.09 2022 CENTRUM KULTURY - MIEJSKI OŚRODEK KULTURY

38. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE

10 września 2022

Godzina 19:00

CK MOK w Głogowie

ZK Collaboration

Jack Moore & Gary Moore Tribute Band feat. Daryl Strodes

BILETY w cenie:

75 zł parter

60 zł balkon

 

ZK COLLABORATION
Slow Food Instead of Fast Food! - Każde źdźbło rozmarynu, liść laurowy czy szczypta kardamonu jest wyjątkowo przemyślana, by stworzyć finalne i zarazem wyjątkowe, unikalne dzieło. W naszym wypadku dziełem nie jest potrawa, lecz muzyka, w której każda nuta jest przemyślana i dobrana w najlepszy możliwy sposób. Pracujemy wolno, tak samo, jak przyrządzenie sloowfood’a wymaga czasu. Pracujemy nad utworami dniami, niekiedy tygodniami, by być pewnym każdej formy, techniki czy efektu jaki zastosujemy w naszym dziele muzycznym. Daje nam to ogromną wiarę w naszą muzykę. Dzięki temu szczerze oddajemy słuchaczom naszą artystyczną duszę, a także to, jak postrzegamy świat. Warto posmakować ZK Collaboration!

ZK Collaboration to grupa przyjaciół. Niektórzy z nich siedzieli razem w ławkach szkolnych, razem uczyli się, podróżowali, tworzyli muzykę, od zawsze czerpiąc z młodzieńczej energii i niezwykłej interakcji, którą wypracowali przez lata. Współliderami i założycielami zespołu są Adam Zagórski i Maciej Kądziela. To oni postawili przed sobą wyzwanie, aby zakończyć ten muzyczny „fast food” i przygotowali niezwykle dopracowany album, nad którym pracowali niemal dwa lata.

Artyści albumem „Slow Food” debiutują w serii Polish Jazz, dołączając tym samym do legendarnej serii pod numerem 86. Adam Zagórski i Maciej Kądziela, współliderzy zespołu ZK Collaboration, otwierają właśnie nowy, barwny rozdział w historii prestiżowej serii Polish Jazz. Nie należy on do mainstreamowych, a mnogość inspiracji i wpływów przyswojonych i przetworzonych przez każdego z muzyków w sposób organiczny jest zaskakująca.

Co jakiś czas na scenie jazzowej pojawia się zespół i wywraca ją do góry nogami. Wyłamuje się z ram definiujących Jazz i sprawia, że mówisz .... wow! To jest siła zespołu ZK Collaboration. Album zespołu - „Slow Food” jest jak wyrafinowane i starannie przygotowane danie, w którym Funk, Fusion, Punk, Rock’n’Roll połączone improwizacją tworzą niezwykłą całość.

SKŁAD:
Maciej Kądziela
Mizer Mizarecki
Mateusz Gawęda
Roman Chraniuk
Adam Zagórski

JACK MOORE & GARY MOORE TRIBUTE BAND feat. DARYL STRODES

Jack Moore, syn legendarnego gitarzysty Gary'ego Moore'a jest częścią nowego muzycznego projektu Gary Moore Tribute band. Towarzyszą mu polscy muzycy. Jack jest młodym, wybitnie utalentowanym gitarzystą i kompozytorem, któremu miłość do muzyki zaszczepił ojciec, za sprawą wielu wspólnych koncertów. Podczas jednego z takich wydarzeń młody muzyk poznał Otisa Taylora, z którym występował w Wielkiej Brytanii. Warto zaznaczyć również, że Jack dzielił scenę z Thin Lizzy, zespół, w którym ojciec rozpoczynał karierę. Jack Moore współpracuje z Cassie Taylor, jednocześnie pracując nad własnymi projektami.
W naszym kraju ma okazję grać z charyzmatycznymi muzykami, którzy aktywnie budują swoją pozycję w świecie dźwięków i szlifują talent współpracując z takimi muzykami jak Chuck Frazier, Krissy Matthews, Renata Przemyk, Tilt, Homo Twist i wielu innych. Eklektyczne podejście do pracy nad aranżacjami, wszechstronność i umiejętności tworzą z nich zachwycający skład, porywający publiczność, w którym wisienką na torcie jest gość specjalny Daryl Strodes.
Daryl poruszający się w obszarach jazz/funk/R&B i bluesa, zaznaczył swoja pozycję na scenie głębokim brzmieniem i łączeniem tradycji z nowoczesnością. Co zostało zauważone między innymi podczas Wodecki Twist Festiwal. Od dwóch dekad gra na różnych kontynentach, a jest także rezydentem legendarnej Lighthouse Cafe.

SKŁAD:
Jack Moore
Daryl Strodes
Szymon Pejski
Bogdan Topolski
Łukasz Gorczyca
Tomek Dominik

 

SCENA WENTYLATORNIA CENTRUM KULTURY MOK

09.09 2022, GODZINA 21:30 ENERJAZZER feat. VAUHGN ROBERTS (NZ)

Enerjazzer to grupa Jazzu Tradycyjnego z Gliwic założona w roku 2007 przez puzonistę Adama Solskiego.

Od ponad dekady działa na jazzowej scenie, wykonując radosny jazz w stylach Ragtime, Blues, Dixieland, Now Orlean's, Chicago oraz Swing. Członkowie to profesjonalni muzycy z wieloletnim doświadczeniem na rynku jazzu i muzyki rozrywkowej, zarówno w Polsce, jak w krajach europejskich, azjatyckich oraz w USA.

Ma w swym dorobku płytę pt.: „Polacy nie gęsi…”, która w całości oparta jest na muzyce polskiej, opracowanej w starych jazzowych stylach.

Zespół występował i podbił serca publiczności między innymi na takich festiwalach jak: Międzynarodowy Festiwal "Jazz w Ruinach" (Gliwice 2007), Międzynarodowy Festiwal "Ulicznicy" (Gliwice 2007, 2008, 2010, 2013), "Baszta Jazz Festiwal" (Czchów 2008, 2015, 2017), "Old Jazz Meeting – Złota Tarka" (Iława 2008, 2011, 2015), "Jazz Jaro" (Brno, Czechy 2009), "Wschowskie Boogie-Woogie z Centryfugi" (Wschowa 2009), "Petrovac Jazz Festival" (Petrovac, Czarnogóra 2009), "Salon Tradicniho Jazu" (Praga, Czechy 2010), "Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego" (Rybnik 2009, 2010), „Jazz Zdrój Festiwal” (Konstancin 2014, 2016, 2018), „Jazzowy Rynek” (Tarnów 2015), „Hot Jazz Spring” (Częstochowa 2016), Festiwal Jazzu Tradycyjnego (Myślenice 2017), „Polish Happy Jazz Fest” (Gliwice 2017, 2018, 2019, 2020, 2021), Cafe Jazz Festiwal (Radom 2018), United Europe Jazz Festival (Hradec Kralove, Czechy 2018), Old Jazz Days (Wrocław 2019), Tarragona International Dixieland Festival (Katalonia 2019), XI Poznań Old Jazz Festival (2019), Dzień Otwartych Zabytków (Budziszyn, Niemcy 2021).

Skład zespołu:

Vauhgn Roberts (trąbka)

Adam Solski (puzon, lider)
Kazimierz "Prezes" Szkutnik (klarnet, saksofony)
Adam Abrahamczyk (gościnnie, trąbka)
Kajetan Drozd (śpiew, banjo)
Jędrzej Łaciak (bas akustyczny)
Grzegorz Gutowski (perkusja)

10.09 2022, GODZINA 21:30 VW PROJECT

Grupa powstała we Wrocławiu w 2018r. z inicjatywy Valentiny Vatutiny (Kołomyja - Ukraina) i Andrzeja Waśniewskiego (Jelenia Góra), początkowo jako trio z George Dyer'em (Santa Rosa, California - U.S.A). Po krótkim okresie prób zaczęli występować w klubach w mieście i poza nim. Zagrali też na festiwalu Malerzów Blues. Ośmieleni zainteresowaniem publiczności zaprosili kolejnych muzyków: Marcina Sperę (Kłodzko) i Bartłomieja Liberę (Stronie Śląskie) i w tym składzie kontynuowali koncertowanie. Wystąpili na festiwalach bluesowych w Radzyniu (Las Woda i Blues), w Ścinawie (Blues nad Odrą) i Lusowie (B-Lusowo). W 2020r. nagrali materiał na płytę pt. "Feel You Want Some More", która została wydana w czercwu br. przez wydawnictwo "Repliq Media" i zawiera 4 utwory autorskie oraz nieśmiertelne "Everyday I Have The Blues". Utwór "Cheating Time" został wykorzystany w filmie dokumentalnym "Poza własne granice" (2021). Muzycy nie ograniczają się stylistycznie i balansują na pogranicza bluesa, muzyki funky i soul, zahaczając nawet o jazzujące klimaty.
"VW PROJECT" w międzynarodowym składzie łączy w swojej twórczości znajomość i szacunek do bluesowych korzeni oraz nowoczesne techniki wykonania muzyki, które znajdują pozytywny odzew u przedstawicieli każdego pokolenia.

 

Wydarzenia towarzyszące

14.09 2022 GODZINA 19:00 FILMOŻARCIE NA JAZZOWO - JAZZ OUTSIDER

W ramach 38 Głogowskich Spotkań Jazzowych zapraszamy przed kinowy ekran. Pokaz filmu połączony z dyskusją - czyli wracamy z nowym, filmowym sezonem.

JAZZ OUTSIDER
reż. Janusz Majewski
gatunek: dokumentalny
czas trwania: 55 min.

14 września 2022 r.
godzina: 19:00

Bilety 15zł/os

Wielkie nazwiska na ekranie, Michał Urbaniak Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski. Dokumentalne kinow reżyserii Janusza Majewskiego, który w jazzie jest zakochany.
Opis:
"W moim przekonaniu gdzieś we wszechświecie istnieje taki wielki klub jazzowy, w tym klubie komponują nadal Gershwin, Cole Porter. Są tam również nasi koledzy, z którymi nagrywałem w dawnych, dawnych czasach…" – mówi jeden z bohaterów dokumentu, a Janusz Majewski materializuje tę wizję. Jego film to niezwykle urokliwa, nostalgiczna opowieść, która przenosi nas do wspomnianego klubu z początków drugiej połowy XX wieku. Spotkamy w nim Krzysztofa Komedę, Michała Urbaniaka, Wojciecha Karolaka czy Zbigniewa Namysłowskiego. Wypijemy drinka z Milesem Davisem i dowiemy się, który polski muzyk był popularny wśród niemieckich wojskowych, a na końcu zaśpiewa dla nas już całkiem współczesna i rozkochana w jazzie Sonia Bohosiewicz.

38.GSJ – JAN BEBEL IN MEMORIAM

09 września 2022, Godzina 20:00 wernisaż/ wstęp wolny

W państwa ręce oddajemy wystawę, która jest zbiorem dokonań Jana Bebela. Artysty fotografika, który przez wiele lat swego życia dokumentował wydarzenia muzyczne, w tym przede wszystkim jazz.

Przypomnijmy że Jan pochodzi z Głogowa i prowadził tu galerię autorska w Zamku Książąt Głogowskich. Pierwsze zdjęcia wykonał podczas koncertu Milesa Davisa. Fotografia o tematyce muzycznej przyniosła mu największe uznanie i nagrody, a dokumentację gromadził między innymi na takich wydarzeniach jak Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days i Głogowskie Spotkania Jazzowe.

Wystawą, tym zbiorem jego prac, oddajemy mu cześć i należny szacunek za wielki wkład pracy i budowanie fotograficznej kroniki, która ożywa muzyką zamkniętą w każdym kadrze Jana.

38.GSJ – TWARZE POLSKIEGO JAZZU – JAZZ PRESS - Wystawa

JazzPress jako miesięcznik poświęcony muzyce jazzowej ukazuje się od ponad dekady. Jego treść a zwłaszcza felietony, recenzje, wywiady i opinie dotyczące polskiego środowiska jazzowego to stałe elementy jego wydawniczego formatu. Od lat jego okładki, które zdobią fotografie Kuby Majerczyka, to niemal pełna galeria polskich jazzmanów. To autentyczny pokoleniowy przekrój najważniejszych postaci, liderów, kompozytorów, eksperymentatorów i kreatorów, które składają się na barwną foto-historię polskiego jazzu.

09 września 2022, Godzina 20:00 wernisaż/ wstęp wolny

 

37. Głogowskie Spotkania Jazzowe

10.09 2021 BULWAR NADODRZAŃSKI

 

KARI SÁL - KONCERT O GODZINIE 18:30

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Łodzi. Mieszka i tworzy w Warszawie. 27 letnia artystka ma na swoim koncie m.in. zamówienie kompozytorskie dla Łódzkiej Filharmonii oraz współpracę z wybitnymi postaciami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej. Jej debiutancki album „Betesda” nagrany dla słowackiej oficyny wydawniczej Hevethia spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i został uznany przez krytyków muzycznych jednym z najciekawszych w roku 2017 (Marcin Kydryński - Trójka, Adam Baruch - Jazzis) oraz uplaso-wał się na drugim miejscu w zestawieniu najlepszych wokalnych albumów jazzowych (Adam Dobrzyński - Trójka). Kari Sál czerpie inspiracje zarówno z muzyki ludowej Łemków i Bojków bieszczadzkich, wśród której wyrastała jak i współczesnej sceny muzyki elektronicznej. Łączy w niej elementy jazzu, world music i muzyki poważnej. Eklektyzm jej twórczości słychać na albumie Betesda, który skomponowany został w opuszczonym kościele w małej Islandzkiej miejscowości Kirkjubaer-klustur. Na płycie artystka sięga do tekstów apokryficznych z II wieku, a towarzyszące jej jaz-zowe combo poszerza o brzmienia skrzypiec i altówki oraz niezwykły ton fińskiego wirtuoza trąbki - Verneriego Pohjoli.
„Betesda to płyta wielkiej urody z głosem o zaskakującej w dzisiejszym świecie szlachetności i prostocie. Świetny album, a Kari Sál jest postacią, na którą powinniśmy już dziś zwrócić uwa-gę!” - komentował na antenie radiowej Trójki Marcin Kydryński
Koncertuje nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju, występując między innymi w Berlińskim Radialsystem V, Stuttgarter Kammer Orchester czy Tauron Arena Kraków.
Współpracowała z takimi muzykami jak: Adam Sztaba, Verneri Pohjola, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, Adam Bałdych, Michał Zaborski, Paweł Dobrowolski, Ewa Uryga, Baltic Neopolis Orchestra, Hubert Kowalski, Adam Klocek.
“Kompozycje Sál są niezwykle dojrzałe, harmonicznie spójne, stylistycznie konsekwentne i es-tetycznie zaokrąglone, co oczywiście zasługuje na pochwałę i podziw....piękny i najbardziej imponujący debiutancki album, który dowodzi, że determinacja i talent podbijają wszystko...” - Adam Baruch

 

ZBIGNIEW LEWANDOWSKI SPECIAL EDITION QUARTET - BIRTHDAY CONCERT - GODZINA 20:00

Nowa formacja Zbyszka Lewandowskiego powstała w 2019 roku i debiutowała na Festiwalu Pod Baranami.

To formacja powstała z inspiracji kwartetem Johna Scofielda z Joe Lovano, lecz tym razem Zbyszek który do wszystkich dotąd tworzonych kwartetów, zawsze zapraszał saksofonistów tym razem w roli frontmana obsadził swojego przyjaciela i muzycznego partnera, trębacza Patrycjusza Gruszeckiego z którym współtworzy z Kajetanem Galasem na Hammondzie PG Trio. Całości dopełnia Wieloletni partner muzyczny Zbyszka, Tomasz Grabowy i niezwykły debiutujący na jazzowej scenie i świetnie się zapowiadający gitarzysta, Szymon Witczyński.

 

SKŁAD:

ZBIGNIEW LEWANDOWSKI - perkusja

PATRYCJUSZ GRUSZECKI - trąbka

TOMASZ GRABOWY - saksofon

SZYMON WITCZYŃSKI - gitara

 

DOROTA MIŚKIEWICZ I HENRYK MIŚKIEWICZ "NASZA MIŁOŚĆ" - KONCERT O GODZINIE 21:30

"Nasza Miłość" to pierwszy, wspólny projekt ojca i córki, saksofonisty i wokalistki jazzowej. Nieprzypadkowo powstał on w roku 70. urodzin Henryka Miśkiewicza. Premiera albumu z tym materiałem miała miejsce 22 marca 2021 r. Dorota i Henryk tworzą zgrany zespół na scenie i w życiu. Tata jest ciepły, opiekuńczy i rodzinny – wyznaje Dorota. Kiedy byliśmy dziećmi, a on wyjeżdżał na zagraniczne koncerty, do każdego z nas (mamy, brata i mnie) pisał osobne listy. W jednej kopercie przychodziły aż trzy - czuliśmy się przez to wyróżnieni. 

Dla Doroty był wtedy przede wszystkim tatą, ale w jazzowym środowisku uchodził (i nadal uchodzi!) za wybitnego saksofonistę. Słychać go było niemalże na każdej polskiej płycie, grał w legendarnym zespole Jazz Carriers oraz w Studio Jazzowym Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Koncertował na całym świecie m.in. z Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem czy Adzikiem Sendeckim. Nagrał wiele płyt także jako lider – zaczynając od bestsellerowej “More love”, przez “Lyrics”, za którą otrzymał Fryderyka, na wielkoobsadowej “Altissimonice” kończąc.

Henryk liczył, że córka zostanie skrzypaczką w orkiestrze, ale kariera Doroty potoczyła się inaczej. W tym roku, głosami krytyków i dziennikarzy magazynu „Jazz Forum” po raz kolejny została uznana najlepszą polską wokalistką. Nie tylko śpiewa, komponuje, pisze teksty, ale także kreuje projekty artystyczne. W 2016 roku zaprezentowała bezprecedensowy projekt PIANO.PL, podczas którego po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie, w kameralnych duetach z towarzyszeniem Atom String Quartet zebrało się kilkunastu wybitnych polskich pianistów trzech generacji, m.in. Włodzimierz Nahorny, Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, czy Piotr Orzechowski “Pianohooligan”. „Nasza Miłość” to kolejny muzyczny pomysł Doroty, która nie ukrywa, że  jest on jej osobistym prezentem z okazji urodzin Henryka.

Większość utworów, które znalazły się w projekcie skomponował Henryk Miśkiewicz – są wśród nich napisane przez niego wiele lat temu melodie instrumentalne, do których dopiero teraz stworzone zostały teksty. Należy do nich chociażby skomponowana przez Henryka w wieku 16 lat ballada “Słowa w głowie” z tekstem Andrzeja Poniedzielskiego. Ciekawym powrotem do przeszłości jest też piosenka “Nasze senne sprawy” ze słowami Wojciecha Młynarskiego, którą przed laty śpiewała Ewa Bem. Warto też zwrócić uwagę na singlową piosenkę “Czy nasza miłość”, będącą kompozytorskim debiutem rodzeństwa Miśkiewiczów do tekstu Bogdana Loebla oraz premierowy utwór Henryka “Co minęło, niech wróci” skomponowany do tekstu krakowskiej poetki Ewy Lipskiej. Żeby stało się zadość dotychczasowej, albumowej tradycji Doroty – na płycie i na koncertach „Nasza Miłość” pojawia się także piosenka z tekstem Grzegorza Turnaua.

Kiedy obok mnie jest Tata – towarzyszy mi poczucie bezpieczeństwa. W domu i na scenie. Dlatego lubię z nim grać! Zawsze lubiłam. Oczywiście jest to stan wynikający nie tylko z relacji córka- ojciec, ale przede wszystkim z nieprzeciętnego talentu Taty. Dla mnie, jako dorastającej dziewczynki było jasne, że muzyk słyszy absolutnie wszystko i potrafi zagrać na niemal każdym instrumencie. Dziś wiem, że to rzadki talent i że miałam wyjątkowe szczęście, przychodząc na świat w takiej rodzinie. Tata lubi grać ze mną i bratem – często zapraszał nas do swoich projektów. Tym razem to ja wyszłam z inicjatywą, żeby nagrać wspólną płytę. Pamiętałam z dzieciństwa tyle pięknych melodii napisanych przez Tatę, które – jak czułam – doskonale nadają się na piosenki. Ale liczyłam też na jego nowe kompozycje! 70. urodziny Taty, które przypadają w tym roku wydały się najlepszą motywacją, aby – na przekór wszystkim przeciwnościom, które niesie epidemia – nagrać kilka pięknych dźwięków w doborowym towarzystwie. Choć płyta w zamierzeniu miała być moim urodzinowym prezentem dla taty – stała się również prezentem dla mnie…

Dorota Miśkiewicz

Kiedy wiele lat temu wspólnie słuchaliśmy z Dorotą i Michałem muzyki – zauważyłem, że reagujemy na pewne dźwięki czy harmonie w podobny sposób. Przez wiele lat wszyscy przesiąkaliśmy tym samym paliwem, jakim jest jazz, rozwijając swoje indywidualne wizje muzyczne. W dojrzałym już muzycznie wieku, kiedy każdy z nas podąża własną ścieżką, postanowiliśmy wspólnie zrealizować to, co przez wiele lat się w nas odkładało. Okazało się, że nie dość, że lubimy się tak, jak kiedyś – nadal w podobny sposób odczuwamy muzykę. Świetnie się nią bawimy i często bez jakichkolwiek ustaleń wpadamy na podobne pomysły. „Nasza Miłość” jest pomysłem Doroty, ale radość z powstawania tej płyty była wspólna. Byłoby dobrze, gdyby to szczęście było nie tylko naszym, ale żeby choć w najmniejszym stopniu przeniosło się ono na innych…

Henryk Miśkiewicz

 

SKŁAD:

Dorota Miśkiewicz - śpiew, Henryk Miśkiewicz - saksofon

Michał Tokaj - fortepian

Sławomir Kurkiewicz - kontrabas

Michał Miśkiewicz - perkusja

 

11.09 2021 BULWAR NADODRZAŃSKI

 

NICO CHONA & THE FRESHTONES - KONCERT O GODZINIE 17:00

Założony 5 lat temu zespół pochodzi z Lyonu w środkowo-wschodniej części Francji. Może się wydawać, że blues-rock nie jest typowo francuskim gatunkiem muzyki, ale członkowie grupy bardzo sprawnie poruszają się w tej stylistyce. Zanim sami zaczęli grać, przez lata byli fanami amerykańskiej muzyki z przełomu lat 60. i 70. takiej jak ZZ Top, The Allman Brothers Band, Crosby, Stills, Nash & Young, Johnny Winter. Inspirują ich także bluesowi artyści lat 50. i 60., jak Muddy Waters, Howlin’ Wolf, Freddie King.

W swojej autorskiej twórczości, piosenkach będących mieszanką rocka, bluesa, odrobiny folku, ale mających zazwyczaj melodie, które mają potencjał prezbojów pop, często wyrażają zaangażowanie w sprawy bieżące, społeczne i polityczne.

Mimo niedługiego stażu w branży muzycznej, mają już na koncie sukcesy. W 2018 roku wydali płytę, bardzo dużo koncertowali, zarówno w rodzinnej Francji (m.in. na prestiżowym Cahors Blues Festival), jak i odbyli amerykańską trasę koncertową otwierając koncerty Deep Purple. W 2019 roku wystąpili na festiwalu Bluestracje w Chorzowie. W 2020 wydali kolejna płytę „Old Western Star”.

 

SKŁAD:

NICHOLAS CHONA – śpiew, gitary

DAN NAMBOTIN – gitara basowa, kontrabas

NIKO GAMET – perkusja

JORIS PERRIN - gitara

 

MATEUSZ KRAUTWURST "15 LAT PÓŹNIEJ" - KONCERT O GODZINIE 18:30

Wokalista, songwriter i producent muzyczny o jazzowym wykształceniu; szerszej publiczności znany jako finalista pierwszej edycji The Voice of Poland.

Autor kilkuset utworów słowno-muzycznych. Jego głos i twórczość znaleźć można na singlach i płytach innych artystów, lecz również w autorskiej odsłonie na albumach The Positive (na płycie gościnnie Natalia Kukulska, Urszula Dudziak i Frenchy) i Gdzieś pomiędzy.

W 2019 roku artyście udało się stworzyć męskie trio z Igorem Herbutem i Mietkiem Szcześniakiem w utworze „Zaklinam los”, a za duet w utworze "Lepiej jak jest lepiej" na płycie Sokoła może się pochwalić Platynową Płytą.

 

SKŁAD:
Mateusz Krautwurst - śpiew
Tomek Torres - perkusja
Wojtek Roszak - bas
Wojtek Doleżyczek - git
Paweł Tomaszewski - piano
Szymon Klekowicki - puzon
Piotr Schmidt - trąbka
Przemysław Florczak - saksofon tenorowy/flet poprzeczny
Irena Kijewska - chórek
Kamil Bijoś - chórek
Michał Grobelny - chórek

 

BARTEK KRÓLIK - PAN OD MUZYKI - KONCERT O GODZINIE 20:00

Bartosz Piotr Królik (ur. 19 marca 1979 w Gdańsku) – polski muzyk, piosenkarz, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista.
Wychował się w Mrągowie. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie w klasie wiolonczeli, były student Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
W latach 2001–2012 współzałożyciel i członek grupy Sistars. Współtwórca zespołu Spoken Love i duetu producenckiego Plan B (z Markiem Piotrowskim). Od 2007 członek zespołu Łąki Łan, a od 2008 występuje w zespole Agnieszki Chylińskiej. Ponadto współpracował z wykonawcami, takimi jak Bracia, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Blenders, Wojtek Pilichowski, Grzech Piotrowski, Tede, Numer Raz, O.S.T.R., Poluzjanci, Sokół czy Pono.
Laureat Fryderyka za produkcję muzyczną (2004). Ponadto laureat Fryderyka za współtworzenie albumu Sistars oraz, również jako członek zespołu, dwukrotny laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy (2004, 2005).

 

SKŁAD:

Bartek Królik- voc

Wojciech Doleżyczek - gitara

Wojciech Roszak -bas

Marek Piotrowski- inst. klawiszowe

Kacper Sędek - perkusja

Marcin Gańko - saksofony

Wojciech Szela - trąbka

Jagoda Kret - chórki

 

BIBOBIT/OSIECKA - KONCERT O GODZINIE 21:30

 

BIBOBIT / OSIECKA to w równym stopniu przedsięwzięcie muzyczne jak i opowieść
biograficzno – psychologiczna.
Wyjątkowy na rynku muzycznym - Bibobit z Jackiem Piskorzem, aktorkami Teatru Nowego
i kwartetem smyczkowym radykalnie wywrócił muzyczną stylistykę utworów mistrzyni słowa.
To wysokoenergetyczny, elektryzujący i ( także dosłownie ) poruszający spektakl.
Po festiwalowej premierze w październiku 2019 r. koncert natychmiast przeniesiono na Dużą Scenę
i stał ważnym punktem repertuaru Teatru Nowego w Poznaniu.
To podróż przez nowoczesny jazz, mięsisty groove, po elektronikę, w której słowo nie schodzi na drugi plan, tylko raczej staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki. Osiecka jest w niej przewodnikiem we własnej osobie.

 

SKŁAD:
WALDEMAR FRANCZYK - perkusja
BARTEK PIETSCH - bass
JACEK PISKORZ - piano
ADAM LEMAŃCZYK - instrumenty klawiszowe
DANIEL MOSZCZYŃSKI - wokal, FX sound
JAN ADAMCZEWSKI - saksofon
PATRYCJUSZ GRUSZECKI - trąbka
oraz kwartet smyczkowy.

 

SCENA KLUBOWA - WENTYLATORNIA CK MOK

 

16.09 2021 AREK ZAWILIŃSKI TRIO - KONCERT O GODZINIE 19:00

Magazyn Gitarzysta /Kuba Chmiel/:

"Jeśli istnieje coś takiego, jak polski blues, to z pewnością Arek Zawiliński z zespołem należy dovjego najznamienitszych przedstawicieli."

Portal bluesonline.pl:

"Arek Zawiliński, to klasa sama w sobie. Autor ukształtowany, pełen doświadczeń, przesiąknięty w równym stopniu poezją co i proza. Zna niejeden, dobry, folkowy tekst, niejedną melodię i potrafi z takich światowych cegiełek zbudować solidną budowlę, na wskroś polską, bieszczadzką, a jednak uniwersalną. A to sztuka."

Arek Zawiliński koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji, jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Koncerty live w Polskim Radiu Gdańsk, Bydgoszcz, Rzeszów, etc.

Laureat wielu festiwali, m.in. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara (Poznań), Piosenkarnia (Kraków), występ w Studiu Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej.

 

SKŁAD:

AREK ZAWILIŃSKI - głos, gitary, harmonijki

ROMAN ZIOBRO - bass

MAX ZIOBRO - instrumenty perkusyjne

 

23.09 2021 YES4JAZZ - KONCERT O GODZINIE 19:00

Yes4Jazz tworzy piątka znakomitych muzyków z okolic Zielonej Góry: saksofoniści: Seweryn Graniasty i Robert Chyła, gitarzysta basowy: Bartłomiej Pietsch, pianista: Wojciech Pruszyński i perkusista Waldemar Franczyk.

Zespół istnieje od 2005 roku jako kwartet Hard Work Ensemble. W 2009 roku ostatecznie skrystalizował się jego skład, co wpłynęło na brzmienie i repertuar. Początkowo brzmienie zespołu i sposób gry nawiązywał do tradycji stylów Bebop i Hardbop, a standardy jazzowe były podstawą repertuaru. Obecnie grupa na koncertach wykonuje prawie wyłącznie własne utwory.

Zespół przed 2017 rokiem nie miał ambicji fonograficznych, celem było koncertowanie samo w sobie, najczęściej w zielonogórskim klubem Piekarnia Cichej Kobiety, gdzie artyści włączyli się w realizację wielu projektów muzycznych. Z wydatnym wsparciem kompozytorskim pianisty zespołu Wojtka Pruszyńskiego w roku 2018 zrealizowana została debiutancka płyta pt. Hard Work.

Nowym artystycznym wyzwaniem dla lidera i całego zespołu stała się płyta poświęcona A.Trzaskowskiemu. O jej powstaniu i wyborze jej szczególnego repertuaru Robert Chyła tak opowiadał: Pomysł pojawił się w październiku 2020 w Zielonej Górze podczas trwającego Crossing Jazz Festival. Wojciech Karolak posłuchał tego programu i zapewniał nas, że nie ma co czekać, cały materiał jest świetnie przygotowany.

Zadanie było trudne, - wspominał W. Pruszyński, bo nie chodziło o kopiowanie stylu gry i oryginalnej pianistyki Trzaskowskiego, a o ducha i klimat tej muzyki. Oczywiście słuchałem jego płyt, analizowałem muzykę, mocno inspirowałem się tym co grał i jak grał na fortepianie(…).

Premiera albumu Yes4Jazz – Trzaskowski Lives! ma miejsce 10 września 2021 (SJRecords 057)

 

SKŁAD:

ROBERT CHYŁA - saksofon

SEWERYN GRANIASTY - saksofon

BARTŁOMIEJ PIETSCH - gitara basowa

WOJCIECH PRUSZYŃSKI - piano

WALDEMAR FRANCZYK - perkusja

 

30.09 2021 T/ABORET - KONCERT O GODZINIE 19:00

Muzyka pachnąca drewnem, odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ruchliwe ulice miasta. Pobudzona źródłami, jazzem czy muzyką świata, naświetlana w powolnym procesie dochodzenia do autentyczności na matrycę współczesności, doświadczenia i codzienności.
T/Aboret to jedna opowieść snuta czterema różnymi głosami. Wywodząc się z różnych muzycznych światów wyrażają siebie w ethno jazzowych kompozycjach, improwizacjach, rytmicznych wariacjach.
Polskie źródła, lecz język współczesny, miejski, zbudowany na szerokim dostępie do otaczającego świata, połączone wspólną wrażliwością. 4 osoby, 13 instrumentów, 1 opowieść.

 

SKŁAD:

NATALIA CZEKAŁA - fortepian, śpiew

KAROLINA MATUSZKIEWICZ - śpiew, skrzypce, suka biłgorajska, fidel płocka, kemancze, kobyz

MACIEJ SZCZYCIŃSKI - kontrabas

KRZYSZTOF GUZEWICZ - perkusja świata

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

10.09 - 04.10 2021 "CO NAM ZOSTAŁO PO KOMEDZIE" - WYSTAWA ANDRZEJA WINISZEWSKIEGO - CK MOK

WERNISAŻ 10.09 2021, O GODZINIE 17:00

Wystawa Co nam zostało po Komedzie i towarzysząca jej inauguracyjna prezentacja, podsumowuje znaczenie twórczości Krzysztofa Komedy dla historii polskiej kultury w bardzo szczególnym momencie. Tego roku przypada 90 rocznica urodzin kompozytora, który zapisał się znacząco także w historii polskiego jazzu. Głogowskie Spotkania Jazzowe programowo, przy różnych okazjach, poświęcały Komedzie sporo miejsca i przy tak ważnej, tegorocznej rocznicy nie mogło stać się inaczej.

Ta wystawa to jednak nie tylko prezentacja najważniejszych płytowych rejestracji autorskiej muzyki Komedy, zarówno tej z kręgu polskiego jazzu ale i filmu. To także rodzaj przewodnika po tym niezwykle obszernym dorobku twórczym artysty. Jeśli pomoże on Państwu w sprawnym przebrnięciu przez setki wydawnictw płytowych i da poznawczą satysfakcję, to będzie to nasz sukces i powód do radości z dobrze wykonanej pracy.

Andrzej Winiszewski

 

10.09 2021 PARADA JAZZOWA Z DIXIE COMPANY

PLAC PRZED CK MOK, O GODZINIE 18:00

Poznańska formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company od ponad dwudziestu sześciu lat uczestniczy w setkach festiwali i koncertów na terenie Polski, Czech, Francji, Niemiec, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii Węgier. Jest także pomysłodawcą i współorganizatorem Poznań Old Jazz Festival, w którym wzięli udział między innymi legendarny klarnecista Mr Acker Bilk, oraz angielski trębacz Kenny Ball. Festiwalowymi gośćmi byli także artyści z Australii, Czech, Danii, Holandii, Izraela, Niemiec, Wielkiej Brytanii Ukrainy USA. Dixie Company jest też autorem sześciu wydawnictw płytowych w tym krążków z udziałem amerykańskich wokalistek Diane Davidson i Donny Brown. O wysokim poziomie poznańskiego zespołu świadczy trzykrotny pobyt w USA, gdzie między innymi wystąpili w ToledoSan FranciscoLos AngelesSan DiegoSanta Monica i na największym na świecie festiwalu jazzu tradycyjnego w kalifornijskim Sacramento. To właśnie w stolicy Kalifornii doszło do spotkania Dixie Company i Diane Davidson. Przez kolejne trzy lata występowali na Sacramento Music Festival. W roku 2015 zagrali na największym w Europie 45 Internationales Dixieland Festival Dresden, a następnie w Szwajcarii na festiwalu Jazz Am See. W sierpniu 2017 roku wraz z Diane Davidson wystąpili w legendarnym studio im. Krzysztofa Komedy Polskiego Radia Poznań z okazji 90-lecia rozgłośni i w ramach cyklu „dziewięć koncertów na dziewięć dekad”.

 

15.09 2021 FILMOŻARCIE NA JAZZOWO - "NOWY ORLEAN: MIASTO MUZYKI"

reż. MICHAEL MURPHY

BILETY: 20 zł

 

Film odkrywa przed widzem dziedzictwo kulturowe, chyba najbardziej muzycznego miasta w świecie: Nowego Orleanu. Poprzez historię miasta i jego muzyczne dzieje, historię narodzin jazzu i innowacji w nim, R&B, funky prowadzi nas na ekranie nominowany do Oskara oraz 6cio krotny zdobywca Grammy, kompozytor jazzowy Terence Blanchard. W filmie zobaczymy archiwalne i niedawno odrestaurowane występy takich legend jak Louis Armstrong, Fats Domingo, Allen Toussaint, Dr. John, The Neville Brothers, The Preservation Hall Jazz Band. Występy te przeplatane są rozmowami z takimi legendami muzyki jak Branford Marsalis, Wynton Marsalis, Robert Plant, Keith Richards, Bonnie Raitt, Harry Connick, Dr. Michael White, Sting I wielu innych.

 

SWEET DREAMS to próba zderzenia zastanej rzeczywistości zurbanizowanej z czymś, zdawać by się mogło kompletnie do niej nie przystającym, a jednocześnie zdecydowanie kuszącym – prywatną przestrzenią totalnej wolności i relaksu. Łóżkiem. Ta wyjątkowa okazja na ukojenie skołatanych miejską gonitwą nerwów i obudzenia uśpionej wrażliwości to uroczy dysonans – czas bezczelnie wykradziony utylitarnej codzienności.

Przy kojących dźwiękach wody, wiatru albo przenoszących wprost we wspomnienia dzieciństwa pięknie czytanych baśniach i bajkach, to artystyczna podróż do nie tak odległych czasów, gdy wybrańcom losu wolno było wszystko, wbrew konwenansom, na pohybel szarości!

Cykliczna instalacja foteli i łóżek z woalem moskitier, z których każde proponuje widzowi odrębną historię w czekającej na niego parze słuchawek.
Dajcie się uwieść czarowi relaksu w miejskiej przestrzeni - Twoje miasto, Twój czas.

Łóżka będą ustawione na bulwarze. W piątek od godziny 16:00 dla dorosłych, w sobotę od 12:00 do 14:00 słuchowiska dla dzieci, od 16:00 dla dorosłych.

Wstęp wolny. Zapraszamy! 

 

36. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE

 

10.09 – 04.10 Centrum Kultury MOK

#jazzwglogowie - wystawa fotografii festiwalowych

 

12.09.2020

g.19.00 Ruiny Kościoła Św. Mikołaja bilety: 20zł MUZYKA W RUINACH - KLEZMORIM TRIO/ P.G.R.-PSAŁTERZ POLSKI

 

18.09.2020

g. 18.00 scena plenerowa - Bulwar Nadodrzański, wejściówki w ograniczonej ilości

TUBIS TRIO feat. BOLEWSKI

PATRYCJUSZ GRUSZECKI TRIO

KUBA WIĘCEK TRIO feat. PAULINA PRZYBYSZ

JAZZOWE KINO NOCNE: Miles Davis: Birth of the Cool

 

19.09.2020

g. 18.00 scena plenerowa - Bulwar Nadodrzański, wejściówki w ograniczonej ilości

CHEAP TOBACCO

Rozmowy o bluesie z Andrzejem Matysikiem - prowadzący: Andrzej Winiszewski

JUWANA JENKINS

JAZZOWE KINO NOCNE: Ella Fitzgerald. Just One Of Those Things

 

26.09.2020

g. 18.00 scena plenerowa - Bulwar Nadodrzański, wejściówki w ograniczonej ilości

DIXIE TIGERS BAND

FUNKY ROUTE

DIZZY BOYZ BRASS BAND

 

35. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE

 

1.10 – 10.11.2019 MOK/ PŁYWALNIA CHROBRY WELLNESS&SPA/ HOTEL QUBUS GŁOGÓW

JAZZ W OBIEKTYWIE – WYSTAWA FOTOGRAFII MACIEJA IŻYCKIEGO

 

17.10.2019 godz. 20.00 sala widowiskowa MOK

JAZZOWY DKF - JAZZ NA KALATÓWKACH: CZYLI WOLNOŚĆ IMPROWIZOWANA, słowo wstępne: Piotr Gajek

23.10.2019 godz. 20.00 sala widowiskowa MOK

JAZZOWY DKF – BLUE NOTE RECORDS: BEYOND THE NOTES, słowo wstępne: Piotr Gajek

 

25.10.2019

sala widowiskowa MOK, godz. 10.00

HISTORIA JAZZU W KRESKÓWCE – A. Winiszewski: program edukacyjny dla szkół/ BILET: indywidualny 30 zł, grupowy 15 zł

Galeria MOK, godz. 19.30

FINISAŻ WYSTAWY „ JAZZ W OBIEKTYWIE”

sala widowiskowa MOK, godz. 20.00

JAZZ BAND MŁYNARSKI MASECKI*  BILET: 65 zł parter/ 50 zł balkon

scena klubowa FORTEPIANO, godz. 21.30

OTTO HEJNIC TRIO

 

26.10.2019

Wentylatornia MOK, godz. 11.00

Warsztaty wokalne – MARIO SZABAN/ zajęcia grupowe 60’ - 25 zł/os., lekcja mistrzowska – 100 zł/45’/1 os. Ilość miejsc ograniczona!

sala widowiskowa MOK, GODZ. 19.00

VALERIY STEPANOV / JONAH NILSSON* BILET: 105 zł parter/90 zł balkon

scena klubowa FORTEPIANO, godz. 21.30

WOJTEK JUSTYNA TreeOH!, MARIO SZABAN

 

27.10.2019

sala widowiskowa MOK, godz. 19.00

LABORATORIUM*  BILET: 65 zł parter/ 50 zł balkon

 

8.11.2019

sala widowiskowa MOK, godz. 20.00

OZMOSYS OMAR HAKIM & RACHEL ZBILET: 105 zł parter/ 90 zł balkon

 

16-17.11.2019 sala widowiskowa MOK

VIII GŁOGOWSKIE WARSZTATY GOSPEL – Monika MIMI Wydrzyńska i David Daniel (UK) / zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 696463809

17.11.2019 godz. 17.00 sala widowiskowa MOK - KONCERT POWARSZTATOWY  BILET: 15 zł

30.11.2019  Teatr im. A. Gryphiusa, godz. 20.00

ANDRZEJKOWY BAL JAZZOWY z All Star Big Band pod dyr. Wiesława Pieregorólki  BILET: 250 zł/1 os.

 

* Karnet: 270 zł/os. uprawnia do wstępu na koncerty gwiazd na miejscach limitowanych na parterze widowni.

Sprzedaż karnetów wyłącznie w Biurze Obsługi Klienta MOK do dnia 15.10.2019

 

Bilety:

Biuro Obsługi Klienta MOK, Pl. Konstytucji 3 Maja 2, 67-200 Głogów, tel. 76 833 65 74

www.ekobilet.pl/mok-glogow

 

Dyrektor MOK Bartłomiej Adamczak
Dyrektor artystyczny GSJ Dorota Drozd

Produkcja: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

 

34. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE

PAŹDZIERNIK 2018

 

25.10.2018

EABS/ Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) / POLSKI JAZZ 360°

sala widowiskowa MOK, g. 19.00

 

"Komeda na filmowo czyli tajemnice jazzowego życia"/Jazzowy DKF z Andrzejem Winiszewskim

sala konferencyjna MOK, g. 21.00/ wstęp wolny

 

26.10.2018

SINATRA, COLE, BENNETT - MISTRZOWIE SWINGU - 20-lecie działalności Big Bandu UZ pod dyr. Jerzego Szymaniuka, feat. WOJCIECH MYRCZEK
sala widowiskowa MOK, g. 19.00

 

ZAGÓRSKI/KĄDZIELA COLLABORATION – premiera płyty „DOUBLE UNIVERSE” / POLSKI JAZZ 360°

scena klubowa, g. 21.00

 

27.10.2018

KUBA WIĘCEK TRIO/ UNIATOWSKI Metamorphosis

sala widowiskowa MOK, g.19.00

 

OLGA BOCZAR MUSIC ESSENCE – premiera nowej płyty / POLSKI JAZZ 360°

scena klubowa, g. 21.30

 

28.10.2018

GOSPEL DAY – koncert powarsztatowy

sala widowiskowa MOK, g.17.00/ wstęp wolny

 

imprezy towarzyszące:

1 – 31.010.2018

POLSKI JAZZ W GŁOGOWIE – zbiorowa wystawa fotograficzna

hol MOK

 

27-28.10.2018

VII Głogowskie Warsztaty Gospel/  Peter Francis/UK

III Głogowskie Warsztaty Gospel Kids/ Monika Wydrzyńska

MCK MAYDAY

zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; szczegóły na: Space Of Grace/ fb

 

karnet: 100 zł/ KARNETY NA KONCERTY GALOWE DOSTĘPNE DO 30.09.2018

bilety na koncerty galowe: 40 zł/ przedsprzedaż do 30.09.2018, 55 zł/ październik

koncerty klubowe: 10 zł/ rezerwacja miejsc w Fortepiano Ristorante

 Dyrektor MOK: Barbara Mareńczak - Piechocka

Kierownik artystyczny: Dorota Drozd

Organizator: MOK Głogów

33. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE

19-29.10.2017

 

19.10.2017/ czwartek

godz. 18.30 Wentylatornia

FILMOWA HISTORIA JAZZU/ A. Winiszewski

wstęp wolny

 

godz. 20.00 scena klubowa Fortepiano

MONKEYJUNK /CAN/

wstęp wolny/ rezerwacja miejsc

 

26.10.2017/ czwartek

godz. 11.00 sala widowiskowa MOK

AKADEMIA JAZZU - SCHMIDT ELECTRIC "JAZZ/ RAP/ELECTRO"

BILET: 12 zł /zorganizowane grupy szkolne

 

godz. 19.00, sala widowiskowa MOK

NATALIA LUBRANO/ SCHMIDT ELECTRIC feat. TEN TYP MES

BILET: 50 zł

 

godz. 22.00, scena klubowa Fortepiano

VANESA HARBEK BAND/Arg/PL

wstęp wolny/ rezerwacja miejsc

 

27.10.2017/ piątek

godz. 18.00, MOK

Wernisaż wystawy festiwalowej - GSJ W OBIEKTYWIE PIOTRA GAJKA

(wystawa czynna: 6 – 31.10.2017)

 

godz. 19.00, sala widowiskowa MOK

GALA JAZZU: 

KINGA GŁYK TRIO/ BROTHERS – ADAM BAŁDYCH &  HELGE LIEN TRIO feat. TORE BRUNBORG /NOR/

BILET: 70 zł

 

godz. 22.00, scena klubowa Fortepiano

KASIA PIETRZKO TRIO /

KRZYSZTOF ANTKOWIAK

wstęp wolny/ rezerwacja miejsc

 

28.10.2017/ sobota

godz. 19.00, sala widowiskowa MOK

GALA JAZZU: PAWLIK & PAWLIK - ŁUKASZ PAWLIK QUARTET/ WŁODEK PAWLIK TRIO

BILET: 70 zł

 

godz. 22.00, scena klubowa Fortepiano

TRIBUTE TO THE POLICE – MARTA KRÓL&PAWEŁ TOMASZEWSKI GROUP/ 

ŁUKASZ KOKOSZKO COLLECTIVE

wstęp wolny/ rezerwacja miejsc

 

29.10.2017/ niedziela

godz. 18.00, sala widowiskowa MOK

GALA JAZZU: ANNA MARIA JOPEK & KROKE

BILET: 70 zł

 

KARNETY - 140 zł/ ilość limitowana, wstęp na biletowane koncerty festiwalowe. Sprzedaż: Biuro Obsługi Klienta MOK, Pl. Konstytucji 3 Maja 2, 67-200 Głogów, tel. 76 833 65 74 oraz ekobilet.pl/mok-glogow

 

Dyrektor MOK: Barbara Mareńczak - Piechocka

Kierownik artystyczny: Dorota Drozd

Organizator: MOK Głogów

 

32. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE

PAŹDZIERNIK/ LISTOPAD 2016

 

20.10.2016/ czwartek

Akademia Jazzu –  YOUNG POLISH JAZZ 

sala widowiskowa MOK, 10.00, bilet: 10 zł grupowy/ 15 zł indywidualny

GALA - POLISH JAZZ:
Mateusz Pliniewicz Quartet/ debiut fonograficzny
Wojtek Mazolewski Quintet
sala widowiskowa MOK, 18.00, bilet: 40 zł przedsprzedaż /50 zł

MILES AHEAD/ USA 2015, reż. D. Cheadle
Cinema 3D Głogów,  godz. 21.00, bilety: Cinema 3D

21.10.2016/ piątek

GALA - INTERNATIONAL JAZZ&BLUES:

Global Schwung Quintet/ debiut fonograficzny
Piotr Wojtasik – Tribute To Akwarium 
/Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, 
realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. 
Earl Thomas
sala widowiskowa MOK, 18.00, bilet: 50 zł  przedsprzedaż /60 zł

JAZZ U ŹRÓDEŁ - Global Schwung Quintet goes Mizrach
Kościół pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, Jaczów, godz. 21.00, wstęp wolny

Vince Agwada
scena klubowa Fortepiano 22.00, wstęp wolny

22.10.2016/ sobota

GALA - LADIES' JAZZ:

Grażyna Auguścik Group (USA)
Ewa Bem Quartet
sala widowiskowa MOK, 18.00, bilet: 50 zł  przedsprzedaż /60 zł

Patrycja Zarychta
scena klubowa Fortepiano, 21.00, wstęp wolny

23.10.2016/ niedziela

GOSPEL DAY: Fiona Yorke/Gabi Gasior & Holy Noiz

sala widowiskowa MOK, 18.00, bilet 10 zł

2.11.2016/ środa
Zaduszki Jazzowe – Tribute to A. Zaucha/ Kuba Badach-OBECNY

sala widowiskowa MOK, 18.00, bilet: 30 zł  przedsprzedaż /40 zł

9.11.2016/ środa
SHAUN BOOKER & SEAN CARNEY

Piwnica Art. Pod Św. Mikołajem, 19.00, bilet: 35 zł

Imprezy towarzyszące:
3-30.10.2016
Wystawa Anety Norek "50 okładek na 50 - lecie Jazz Forum"

spotkanie autorskie: 20.10.2016 ok. godz. 19.00

22 – 23.10.2016, 
MCK Mayday
VI Głogowskie Warsztaty Gospel 
II Warsztaty Gospel Kids
organizator:  Stowarzyszenie Chór Gospel Space of Grace
zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Organizatorzy: MOK Głogów, Gmina Miejska Głogów

Partnerzy: MKiDN, Instytut Muzyki i Tańca, Twój Blues, Blue Note, Jazz Forum, 
Jazz Press , Radio jazz fm, Cinema 3D, Space Of Grace, Piwnica Artystyczna Pod 
Św. Mikołajem, Stowarzyszenie Chór Gospel Space of Grace, Parafia pw. 
Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, Jaczów

 

Dyrektor MOK: Barbara Mareńczak - Piechocka

Kierownik artystyczny: Dorota Drozd

Organizator: MOK Głogów

31. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE

5 -30.10.2015 

 

GALA SWINGU 

23.10.2015, godz. 18.00, sala widowiskowa MOK 

SWING REVISITED SOYKA & ROGER BERG BIG BAND 

GALA FUSION 

25.10.2015, godz. 18.00, sala widowiskowa MOK 

WALK AWAY – 30-LECIE feat. Urszula Dudziak, Dean Brown 

DEAN BROWN BAND "UNFINISHED BUSINESS" 

KONCERTY KLUBOWE: 

23.10.2015, Fortepiano Ristorante, godz. 20.30 

STEPHAN BECKER TRIO 

24.10.2015, Fortepiano Ristorante, godz. 19.00 

KASIA MIROWSKA TRIO 

24.10.2015, Piwnica Artystyczna Pod Św. Mikołajem, godz. 20.00 

PUMA 4 SET 

25.10.2015, Piwnica Artystyczna Pod Św. Mikołajem, godz. 20.00 

WANDA JOHNSON 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE: 

22.10.2015, godz. 10.00, sala widowiskowa MOK 

AKADEMIA JAZZU - "Tam gdzie narodził się Jazz", Dixie Tiger's Band 

22.10.2015, godz. 17.15 

PARADA JAZZOWA W STYLU DIXIE 

(Piwnica Artystyczna – ul. Parafialna - ul. Grodzka – Rondo Pl. Konstytucji 3 Maja - Miejski Ośrodek Kultury) 

22.10.2015, godz. 18.00, sala widowiskowa MOK 

JAZZ KIDS DAY - Jazz łączy pokolenia 

feat. ANNA SZARMACH i młodzi artyści 

24.10.2015, Kino JUBILAT, godz. 20.00 

JAZZOWY DKF – WHIPLASH reż. D. Chazelle/USA 2014 

5 – 30.10.2015, Galeria Edukacji Twórczej MOK 

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA – WALK AWAY 

Wernisaż - spotkanie z artystami 25.10.2015r. godz. 19.00 

szczegóły na www.mok.glogow.pl 

bilety dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK, TEL. 76 833 65 74 oraz w sieci EKO BILET 

Dyrektor MOK: Barbara Mareńczak - Piechocka

Kierownik artystyczny: Dorota Drozd

Organizator: MOK Głogów

30. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE

wrzesień – listopad 2014

GALA JAZZU:

19.09.2014 sala widowiskowa MOK – INAUGURACYJNA GALA JUBILEUSZOWA

GŁOGOWSKA SCENA JAZZOWA&LESZEK KUŁAKOWSKI JAZZ ORCHESTRA

Gospodarz koncertu: Andrzej Winiszewski

 

soliści:

Sybilla Sobczyk - wokal

Aleksandra Szatarów - wokal

Emilia Lech - wokal

Mateusz Krautwurst - wokal

Mateusz Pliniewicz - skrzypce

Seweryn Granisty – saksofon

Dominik Mąkosa – fortepian

Hubert Mąkosa – gitara

Tomasz Szczepaniak - gitara

Mateusz Kwapień - akordeon

oraz

JAZZ ORCHESTRA pod dyrekcją Leszka Kułakowskiego

 

18.10.2014 sala widowiskowa MOK - GALA JAZZU
TERRI LYNE CARRINGTONS MONEY JUNGLE feat. MICHAŁ URBANIAK 
Gospodarz koncertu: MARCIN KYDRYŃSKI

Terri Lyne Carrington - perkusja
Aaron Parks - fortepian
Antonio Hart - saksofon
Zach Brown - kontrabas
gość specjalny: Michał Urbaniak - skrzypce

19.10.2014 sala widowiskowa MOK - GALA JAZZU
MARIA SADOWSKA - JAZZ NA ULICACH
Gospodarz koncertu: MARCIN KYDRYŃSKI


Maria Sadowska - wokal
Kacper Zasada - git. basowa, kontrabas
Tomasz Łobanowski - git. elektryczna
Paulina Atmańska - instr. klawiszowe
Michał Bryndal - perkusja
Adrian Łobanowski - instr. perkusyjne, chórek
Marta Dryl, Beata Orbik - chórek

RICHARD BONA GROUP - BONAFIED
Gospodarz koncertu: MARCIN KYDRYŃSKI


Richard Bona - wokal, bas
Etienne Stadwijk – instrumenty kalwiszowe, 
Adam Stoler – gitara,
Tatum Greenblatt – trąbka,
Francis Arnaud - perkusja
 

20.11.2014 sala widowiskowa MOK - GALA JAZZU

SBB

Gospodarz koncertu: Piotr Metz 

Józef Skrzek – instr. klawiszowe, wokal

Apostolis "LAKIS" Anthimos – gitary, instr. perkusyjne

Jerzy Piotrowski - perkusja, instr. perkusyjne

 

22.11.2014 sala widowiskowa MOK - GALA JAZZU

MONIKA BORZYM

Gospodarz koncertu: Andrzej Winiszewski

Monika Borzym - wokal

Mariusz Obijalski - fortepian
Artur Gierczak - gitara
Krzysztof Pacan - bas
Paweł Dobrowolski - perkusja

 

Koncerty klubowe:

19.09.2014, Fortepiano Ristorante

WARSZTAT DŹWIEKU

– Mateusz Pliniewicz/Nikola Kołodziejczyk/ Marcin Jadach /Szymon Madej

HUBERT MĄKOSA QUARTET

– Hubert Mąkosa/Dominik Mąkosa/Bartłomiej Chojnacki/Mateusz Maniak

 

20.09.2014, Fortepiano Ristorante

SEWERYN GRANIASTY QUARTET

– Seweryn Graniasty/Jacek Szwaj/Bartosz Kucz/Andrzej Konieczny

 

20.09.2014, Kulturka Pub

SYBILLA SOBCZYK BAND

- Sybilla Sobczyk/Mateusz Gulewicz/Roman Chraniuk/Dawid Tokłowicz/Wiktoria Jakubowska

MATEUSZ KRAUTWURST feat. NICK SINCLER

– Mateusz Krautwurst/Nick Sincler/Kamil Barański/Piotr Kaluta/Łukasz Sobolak

 

21.09.2014, Fortepiano Ristorante

KWAPIEŃ&FRIENDS

– Mateusz Kwapień/Łukasz Kotecki/Żenia Betliński/Yan Galyga

 

21.09.2014, Piwnica Artystyczna Pod Św. Mikołajem

TOMASZ SZCZEPANIAK TRIO

– Tomasz Szczepaniak/Paweł Pańta/Cezary Konrad

DOMINIK MĄKOSA QUARTET

- Dominik Mąkosa/Jakub Olejnik/Mateusz Maniak/Tomasz Wendt

 

17.10.2014, Kulturka Pub

NIGHT MARKS ELECTRIC TRIO & ARCHEO

– Natalia Przybysz/ Paulina Przybysz/Marek Pędziwiatr/Adam Kabaciński/Piotr Skorupski

 

18.10.2014, Fortepiano Ristorante

NEW BONE

- Tomasz Kudyk/Bartłomiej Prucnal/Dominik Wania/Maciej Adamczak/Dawid Fortuna

SZWAY JAZZ TRIO

- Jacek Szwaj/Damian Kostka/Andrzej Konieczny

 

13.11.2014, Piwnica Artystyczna Pod Św. Mikołajem

SCHROETER&BREITFELDER TRIO

- Georg Schroeter/Marc Breitfelder/Eike Schröder

 

20.11.2014, Fuego Bar

YES4JAZZ

- Robert Chyła/Jakub Osypiński/Piotr Stepek/Wojciech Pruszyński/Marek Wesołowski

 

20.11.2014, Fortepiano Ristorante

ANNA GADT QUARTET

– Anna Gadt/Łukasz Ojdana/Maciej Garbowski/Krzysztof Gradziuk

 

20.11.2014, Piwnica Artystyczna Pod Św. Mikołajem

TRIO GONDEK/BARAŃSKI/DOBROWOLSKI

– Gondek/Michał Barański/Paweł Dobrowolski

 

21.11.2014, Fortepiano Ristorante

ADAM BAŁDYCH-IMAGINARY QUARTET

– Adam Bałdych/Paweł Tomaszewski/Michał Barański/Paweł Dobrowolski

 

22.11.2014, Piwnica Artystyczna Pod Św. Mikołajem

KARO GLAZER DUO

– Karolina Glazer/Grzegorz Urban

  

Imprezy towarzyszące:

 

18-19.10.2014, sala widowiskowa MOK

WARSZTATY JAZZOWE GSJ&LESZEK KUŁAKOWSKI JAZZ ORCHESTRA

 

18.09-24.11.2014, Miejski Ośrodek Kultury

" REMINISCENCJE GŁOGOWSKICH SPOTKAŃ JAZZOWYCH"

- zbiorowa wystawa fotograficzna

 

27.09.2014, sala widowiskowa MOK

MONODRAM "NOVECENTO"

 

17.10-24.11.2014, Miejski Ośrodek Kultury

"3 x JAZZ - listen, see & feel"

- wystawa fotograficzna autorstwa Janusza Różańskiego i Anety Zalejskiej

 

13.11.2014, sala widowiskowa MOK

JAZZOWY DKF – "GŁOGOWSKA SCENA JAZZOWA-WYCHOWANI NA TRADYCJI"

 

20.11.2014,sala widowiskowa MOK

Akademia Jazzu

DOROTA MIŚKIEWICZ&KWADROFONIK – LUTOSŁAWSKI, TUWIM. PIOSENKI NIE TYLKO DLA DZIECI

 

29.11.2014, sala koncertowa MCK MAYDAY

ANDRZEJKI FUNKY&SWING&JAZZ – FLOW, DJ WD

 

Dyrektor MOK: Barbara Mareńczak-Piechocka
Kierownik artystyczny: Dorota Drozd

Organizator: MOK Głogów

 

29. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE

10-26 październik 2013

 

10.październik 2013

WERNISAŻ WYSTAWY PLAKATU "POLSKIE FESTIWALE JAZZOWE" Jerzego Reicha 

11.październik 2013

HIP-HOP&JAZZ

MOSZCZYŃSKI PIETSCH BIBOBIT/ TMK ala PIEKIELNY/ GRUBSON 

12.październik 2013

PRYWATKA 40-LATKA – MUZYKA ERY SWINGU

17.październik 2013

JAZZOWY DKF – "MIŁOŚĆ" w reż. F. DZIERŻAWSKIEGO 

24.październik 2013

AKADEMIA JAZZU - "IKONY JAZZU" GENERATION NEXT

 

GALA JAZZU

24.październik 2013

EL GRECO

MENCEL,TANSCHEK, ŚWIĘS, SKOLIAS, DŁUGOSZ

 

GALA BLUESA

25.październik 2013

DUNN – WENDT INTERNATIONAL BLUES BAND

DUNN, WENDT, RAMINIAK, PARKER, feat. M. PISKORCZYK 

VASTIE JACKSON AND THE BLUES MANIACS

JACKSON, CREWS, ZAWADZKI

 

GALA JAZZU

26.październik 2013

AGA ZARYAN

 

KONCERTY KLUBOWE:

24.październik 2013

GENERATION NEXT

25.październik 2013

OUTSIDER

26.październik 2013

GŁOGOWSKA SCENA JAZZOWA:

JAZZ RIDERS feat. S. SOBCZYK

SEWERYN GRANIASTY BAND

 

Dyrektor MOK: Barbara Mareńczak-Piechocka
Kierownik artystyczny: Dorota Drozd

Organizator: MOK Głogów

 

28. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE

październik/ listopad 2012r.

 

GALA JAZZU:

  1. października 2012r.

ATOM STRING QUARTET

  1. października 2012r.

LUCERNA JAZZ ORCHESTRA/ Szwajcaria

FULL DRIVE 3 feat. Michael Patches Stewart/ Polska, USA

  1. listopada 2012r.

LORA SZAFRAN

– Sekrety życia wg L. Cohena

  1. listopada 2012r.

LESZEK MOŻDŻER

– Impresje muzyczne od Chopina do Komedy

KONCERTY KLUBOWE:

  1. października 2012r.

FILIPOWICZ QUINTET – JAZZ TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON

  1. października 2012r.

WOJCIECH KAROLAK QUARTET

  1. listopada 2012r.

GŁOGOWSKA SCENA JAZZOWA

– TOMASZ SZCZEPANIAK TRIO

  1. listopada 2012r.

GŁOGOWSKA SCENA JAZZOWA

– E-MOTION TRIO, WROCLOVE TANGO QUINTET

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

  1. października 2012r.

JAZZOWY DKF - "NIEWINNI CZARODZIEJE" reż. A. Wajda

  1. października 2012r.

AKADEMIA JAZZU DLA MŁODZIEŻY

"JAZZ TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON" - FILIPOWICZ QUINTET

  1. października 2012r.

AKADEMIA JAZZU DLA NAJMŁODSZYCH

"KOZIOŁEK MATOŁEK I PRZYJACIELE" –

projekcja filmu z ilustracją muz. NAPIÓRKOWSKI/ MIŚKIEWICZ QUINTET

  1. listopada 2012r.

FINISAŻ WYSTAWY "WINYLOWA HISTORIA  POLSKIEGO JAZZU"

z kolekcji Andrzeja Winiszewskiego

 

Dyrektor  MOK: Barbara Mareńczak-Piechocka
Kierownik artystyczny: Dorota Drozd

Organizator: MOK Głogów

 

27.GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE

5 – 30.10.2011r.

 

GALA JAZZU

28 października, godz. 19.00, sala widowiskowa MOK

BALLADS FOR ELLA

Ewa Uryga & Brian Fentress

 

30 października, godz. 19.00, sala widowiskowa MOK

 Jazzanova Live feat. Paul Randolph

  

KONCERTY KLUBOWE:

28 października, godz. 20.00, scena klubowa EmPub, wstęp wolny

Julka Sawicka Project

 

28 października, godz. 21.00, scena klubowa FUEGO BAR, wstęp wolny

Głogowska Scena Jazzowa – S. Graniasty Quartet, D. Mąkosa Trio – Jam Session

 

29 października, godz. 19.00, scena klubowa EmPub, wstęp wolny

Agnieszka Hekiert & K. Herdzin Trio

"THE OTHER SOUND" Buczkowski-Troczewski

 

30 października, godz. 18.00 i 20.30, scena klubowa EmPub, wstęp wolny

TRAMPLED COLE

  

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

20 października, sala widowiskowa MOK, godz. 20.00

Jazzowy DKF – KOMEDA. MUZYCZNE ŚCIEŻKI ŻYCIA, dokument 2010, reż. C. Buthenhoff-Duffy

 

28 października,  sala widowiskowa MOK,  godz. 11.00

"ELLA – First Lady of Song", AKADEMIA JAZZU dla młodzieży szkolnej

 

29 października, sala widowiskowa MOK, godz. 10.00

WARSZTATY GOSPEL – Brian Fentress

 

29-30 października, MOK

WARSZTATY WOKALNE - CIRCLE SONGS - Agnieszka Hekiert

 

29 października, Galeria MOK, godz.18.00

"GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE W OBIEKTYWIE MOTZARTA" - FINISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ  

CZAS TRWANIA WYSTAWY : 05-31 października 2011r.          

 

29 października, holl MOK, godz.18.30

HAPPENING - STUDENTS FOR JAZZ, PWSZ Głogów

 

szczegóły na www.mok.glogow.pl

bilety dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK, TEL. 76 833 65 74 oraz w sieci Ticket Pro

 

Dyrektor  MOK: Barbara Mareńczak-Piechocka
Kierownik artystyczny: Dorota Drozd

Organizator: MOK Głogów

 

26. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE

25 – 29.11. 2010r.

 

25 listopada 2010

sala widowiskowa MOK, godz. 19.00

JAZZOWY DKF, bilety: 7 zł

 

scena klubowa EmPub, godz. 21.00

MARITA ALBAN  JUÁREZ – LATIN JAZZ

wstęp wolny

 

26 listopada 2010

sala widowiskowa MOK, godz. 10.00

AKADEMIA JAZZU

MARITA ALBAN  JUÁREZ – CHOPIN I JAZZ

bilety szkolne: 5 zł

 

scena klubowa EmPub, godz. 21.00

GŁOGOWSKA SCENA JAZZOWA

LENA ROMUL QUINTET

wstęp wolny

 

27 listopada 2010

galeria MOK, godz. 18.00

FINISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ "JAN BEBEL – OSOBOWOŚCI JAZZU"

wstęp wolny

 

sala widowiskowa MOK, godz. 19.00

GALA JAZZU

MANU KATCHÉ QUARTET – THIRD ROUND

bilety:50 zł 60 zł, 70 zł / koncert odwołany

 

scena klubowa EmPub, godz. 19.00

MIKROMUSIC

 

Imprezy towarzyszące:

25 listopada 2010

holl MOK, godz. 18.30

JAZZEM MALOWANE – happening studentów PWSZ Głogów

wstęp wolny

 

28 listopada 2010

Kościół pw. Św. Klemensa w Głogowie, godz. 19.00

GŁOGÓW GOSPEL CHOIR – KONCERT JUBILEUSZOWY

wstęp wolny

 

29 listopada 2010

sala widowiskowa MOK, godz. 18.00
ADAM MAKOWICZ – koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa w ramach projektu "Chopin inspiracje człowiek dzieło epoka" SM IiII st. im. Franciszka Liszta
Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

bilety:20 zł

 

BILETY DOSTĘPNE W BIURZE OBSŁUGI KLIENTA MOK, tel. 76 833 65 74 oraz Ticketpro

 

Dyrektor  MOK: Barbara Mareńczak
Kierownik artystyczny: Dorota Drozd

Organizator: MOK Głogów

 

25. Głogowskie Spotkania Jazzowe

23- 30.10.2009

prowadzenie festiwalu: Paweł Brodowski

23 październik 2009 /piątek/ Galeria i holl MOK Wernisaż wystawy fotograficznej Dariusza Mikołajewicza, g. 19.00 wstęp wolny

scena klubowa MOK GŁOGOWSKA SCENA JAZZOWA- SEAN CLANCY EXPRES, g. 20.00 wstęp wolny

24 październik 2009 /sobota/ sala widowiskowa MOK MIKA URBANIAK, g. 19.00

scena klubowa MOK BUTTON HACKERS, g. 21.00 wstęp wolny

25 październik 2009 /sobota/ sala widowiskowa MOK AL DI MEOLA, g. 19.00

27-28 października 2009 sala widowiskowa MOK AKADEMIA JAZZU – KABARET FIŚ, THE CRACKERS BAND, g. 9.00

30 październik 2009 /piątek/ Kolegiata pw. WNMP ZADUSZKI JAZZOWE – Msza Jazzowa i koncert ZADUSZKI NA JAZZOWO New LifeۥM, Deus Meus, gościnnie: Brad Terry, Piotr Baron wstęp wolny

 

Dyrektor  MOK: Barbara Mareńczak
Kierownik artystyczny: Dorota Drozd

Organizator: MOK Głogów

 

24. Głogowskie Spotkania Jazzowe

25-27.09.2008r.


prowadzenie festiwalu: Jan Ptaszyn Wróblewski

25 wrzesień 2008 /czwartek/
Galeria, holl MOK
GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE 
W OBIEKTYWIE BARBARY I JERZEGO POPIELÓW
Wernisaż wystawy fotograficznej, g. 17.00

scena klubowa MOK
WYCHOWANI NA TRADYCJI - GŁOGOWSKA SCENA JAZZOWA
FINAL TONE, g. 18.00
Mateusz Pliniewicz Quintet, g. 20.00
wstęp wolny

26 wrzesień 2008 /piątek/

sala widowiskowa MOK, g. 10.00
EDUKACJA NA JAZZOWO
KWARTET Jana Ptaszyna Wróblewskiego

sala widowiskowa MOK
SEKSTET Jana Ptaszyna Wróblewskiego, g. 19.00

Anna Korolewa Band /Rosja, g. 20.30

POWER SET /Polska, Kolumbia, Niemcy, g. 22.00

scena klubowa MOK
Chuck Frazier Trio /USA, ok. g. 23.00
wstęp wolny

27 wrzesień 2008 /sobota/
scena klubowa MOK
PACORA TRIO / Mołdawia, Słowacja, g. 18.00 
wstęp wolny

sala widowiskowa MOK
FANTAZJA POLSKA, g. 19.00 

PINNAWELA, g. 20.30

scena klubowa MOK
Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Cezary Konrad,  g. 22.00
wstęp wolny

Dyrektor  MOK: Barbara Mareńczak
Kierownik artystyczny: Dorota Drozd
Organizator: MOK Głogów

 

23. Głogowskie Spotkania Jazzowe

wrzesień 2007r.

  1. września 2007
    g. 20.00 Michał Barański Project (EmPub)
    g. 22.00 Majahba (EmPub)

    28. września 2007
    g. 11.00 Gospel song – koncert edukacyjny dla uczniów (sala widowiskowa MOK)
    g. 18.00 Wernisaż wystawy fotografii Artura Bonusiaka (Galeria Edukacji Twórczej)
    g. 19.00 JOBIM.pl (sala widowiskowa MOK)
    g. 21.00 Piotr Baron Quartet feat. Mike Russel (sala widowiskowa MOK)
    g. 23.00 Karimski Club (EmPub)
    g. 00.30 My Jazzy Life (EmPub)

    29. września 2007
    g. 19.00 Piotr Wojtasik Quartet (sala widowiskowa MOK)
    g. 21.00 Mingus Dynasty (sala widowiskowa MOK)
    g. 23.00 The Globetrotters (EmPub)

Dyrektor  MOK: Barbara Mareńczak
Kierownik artystyczny: Julia Sawicka
Organizator: MOK Głogów

 

22.  Głogowskie Spotkania Jazzowe

28 września  - 1 października 2006

28  września 2006
RGG feat. THOMAS GUSTAFSSON TOUR, ZBIGNIEW WEGEPHAUT QUARTET, LESTER KIDSON TRIO

29  września 2006
MACK GOLDSBURY QUARTET, PHILIPCATHERINE TRIO, DJABE
JORGOS SKOLIAS & BOGDAN HOŁOWNIA

30 września 2006
CHRISTOPH TITZ BAND, SOLEDAD, ADAM PIEROŃCZYK TRIO
KUBA STANKIEWICZ JOBIM.PL

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:
29  września 2006 – KONCERT EDUKACYJNY “ CZY JAZZ MOŻNA TAŃCZYC ?” 
- THE CONCEPCION, ZIELONOGÓRSKI KLUBU TAŃCA SPORTOWEGO “BUGS”

WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII ANDRZEJA STASZOKA I RZEŹBY DARIUSZA SAGANA

1 października 2006 – GŁOGÓW GOSPEL CHOIR

 

Dyrektor  MOK: Igor Karliński
Dyrektor festiwalu: Violetta Woźniak - Rybka
Organizator: MOK Głogów

 

21.  Głogowskie Spotkania Jazzowe

30.09 – 02.10.2005

30.09.2005 
KONCERT EDUKACYJNY: “Jazz dla dzieci” w wyk. BLUES FELLOWS SWING'IN BAND & EWA KONARZEWSKA
WYSTAWA FOTOGRAFICZNA: JOLANTA DUDZIŃSKA- PETERSEN “Blue Jaaz”
RECITAL PIEŚNI GOSPEL – MONIKA SAGAN, KUBA STANKIEWICZ
KAROLINA GLAZER QUINTET, GILBERT PAEFFGEN TRIO, JOHNNY GRIFFIN GROUP

01.10.2005
KASIA STANKOWSKA QUARTET, NEW BONE, U-STREET ALL STARS

02.10.2005
PILS PICKER JAZZ BAND, BEŁCHATÓW GOSPEL SINGERS, BIG BAND UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO

 

Dyrektor  MOK: Igor Karliński
Dyrektor festiwalu: Violetta Woźniak - Rybka
Organizator: MOK Głogów

 

20. Głogowskie Spotkania Jazzowe

25 – 27 listopada 2004

25.11.2004  GALA BLUESA
BOOGI BOYS, IKE COSSE & HOOTER'S BLUES, WIERZCHOLSKI/ KAROLAK
SMOOTH JAZZ PROJEKT + P. WOJTASIK, J. GŁÓWCZEWSKI/ J. KONEFAŁ/ G. NADOLNY/ J. ELIASZ
ANA POPOVIC & BAND

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA: KRZYSZTOF SZAFRANIEC “FOTOGRAMY CAŁKIEM LIVE”

KONCERT EDUKACYJNY: DIXI COMPANY

26.11.2004  GALA JAZZU
STANISŁAW SOJKA, TOMASZ STAŃKO, LYNNE ARRIALE TRIO

KONCERT EDUKACYJNY: SKALPEL

27.11.2004 AWANGARDA JAZZU
SKALPEL, ADAM PIEROŃCZYK DIGIVOOCO

ANDRZEJKOWY BAL JAZZOWY: OLD FRIENDS ORCHESTRA I KRZYSZTOF KILIAŃSKI

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:
JAZZOWY OSKAR - “DO WIDZENIA DO JUTRA” reż. J. Morgenstern, muz. K. Komeda- Trzciński

Dyrektor  MOK: Igor Karliński
Dyrektor festiwalu: Violetta Woźniak - Rybka
Organizator: MOK Głogów

 

XIX Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe

wrzesień 2003 r.

 

26 września 2003 r.

Sala widowiskowa

Nu Jazz Collage - koncert edukacyjny dla młodzieży

 

Galeria Edukacji Twórczej

Krzysia Górniak - wernisaż, recital

 

Sala widowiskowa

GALA JAZZU

Beata Przybytek Quintet

Stephen - Max Wirth Ensamble (Niemcy)

Hiram Bullock Trio (USA)

 

 27 września 2003 r.

Sala widowiskowa

AWANGARDA

Oxen

Masakra

Electron

 

Piwnica Ratuszowa

Desastro Totale (USA)

 

 28 września 2003 r.

Ratusz - Rynek

PIKNIK JAZZOWY

Młodzieżowa Orkiestra Dęta (Nowa Sól)

Młodzieżowa Orkiestra Dęta (Żary)

Młodzieżowa Orkiestra Dęta (Zielona Góra)

Piwnica Ratuszowa

Mandragora Quartet

 

Dyrektor  MOK: Igor Karliński
Dyrektor festiwalu: Violetta Woźniak - Rybka
Organizator: MOK Głogów

 

XVIII Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe

26 - 29.09. 2002 r.

 

  1. września - Sala widowiskowa

WOKALIŚCI JAZZOWI

 058

Krystyna Stańko – vocal, git. akust.

Olo Walicki – kontrabas

Maciej Grzywacz – git. kl., akust., elektr.

Grzegorz Grzyb - perkusja

Cezary Paciorek - akordeon

 

Agnieszka Skrzypek – vocal

Tomasz Szukalski - sax

Michał Tokaj – fortepian

Darek Oleszkiewicz – bas

Łukasz Żyta – perkusja

 

„This music touches my soul”

Ewa Uryga – vocal

Darek Ziółek – bas

Tomasz Pala – instr. klawiszowe

Ireneusz Głyk – perkusja

Artur Lesicki – gitara

 

  1. września - Sala widowiskowa

GALA JAZZU

Blue Mind Quartet

Dominik Bukowski - wibrafon

Konrad Zelmer - gitara

Adam Żuchowski - kontrabas

Sebastian Frankiewicz - perkusja

 

Adam Pierończyk Amusos

Mina Agossi – vocals

Henning Sieverts – cello

Adam Kowaleski – bass

Tadeusz Sudnik – live electronics, samples

Danny Schroeteler – percussions

Adam Pierończyk – sax, zoucra, kompozycje

 

Together Again

Jasper van’t Hof - keys

Bob Malach – sax

Alphonse Mouzon – dr

Miroslav Vitous – b

 

  1. września - Sala widowiskowa

 OD AWANGARDY DO HIP-HOPU

Chromosomos

Radek Bednarz – bass

Artur Dominik – drums

Marek Izdebski – sax

Tomek Kasiukiewicz – trombone, piano

 

The Globetrotters i Nippy Noya

Kuba Badach – wokal

Jerzy Główczewski – saksofon, flet

Bernard Maseli – wibrafon

Nippy Noya - perkusja

 

FISZ

 

  1. września - pod Ratuszem

 PIKNIK JAZZOWY

„Akcent-Band” Młodzieżowy Big Band z Ponieca

Orkiestra Zakładowa Huty Miedzi Głogów

Orkiestra Rozrywkowo Marszowa „Hanys Band” z Wrocławia

Karol Band Nowy Tomyśl

 

Imprezy towarzyszące:

 25.09 - Sala widowiskowa - Jazzowy DKF „Oskar”

„Nóż w wodzie” i „Dwaj ludzie z szafą” - reż. Roman Polański, muzyka Krzysztof Komeda

„Jutro będzie niebo” - reż. Jarosław Marszewski, muzyka Jerzy Mazzoll

 

26.09 - Sala widowiskowa - Koncert edukacyjny dla dzieci

JAZZ VITAMINA

Dixi Tigers Band

prowadzenie Stanisław Wolski

 

26.09  - Galeria MOK - Wernisaż wystawy Artura Skowrońskiego „130 dB” oraz Koncert SMOOTHJAZZ

Zbigniew Wierzchowski – sax (Głogów)

Casey Crosby – keyboard (New York)

 

27.09 - Klub Festiwalowy - Tequila Pub, ul. Grodzka

Jam Quartet

Zdzisław Babiarski - piano

Marek Wesołoski – dr

Bartłomiej Pietsch – bass

Tomasz Szczepański – guitar

 

28.09

Stanisław Michalak (Polska) – kontrabas

Patrick Farrant (Niemcy) – gitara

 

Dyrektor  MOK: Igor Karliński
Dyrektor festiwalu: Violetta Woźniak - Rybka
Organizator: MOK Głogów

 

XVII Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe

 27 - 30.09.2001 r.

 

  1. września - scena MOK - BLUES

CREE, FORMACJA FRU, HENRY HEGGEN & PUHOSKI, PAUL LAMB & THE KING SNAKES

 

  1. września -scena MOK - GALA JAZZU

BLACK TIES, CHARLES OWENS GROUP, 
BILLY COBHAM PIANOLESS QUINTET


  1. września - scena MOK - SCENA AWANGARDOWA

ALCHEMIK II i ORKIESTRA KAMERALNA, DEKONSTRUKCJA JAZZU, FREEDOM NATION


30.września  - scena MOK, Stare Miasto - Ratusz- PIKNIK JAZZOWY

ORKIESTRA ZAKŁADOWA HUTY MIEDZI "GŁOGÓW”, CONEVKA BAND, DIXI TIGER'S BAND


PONADTO
26.09 -  sala MOK 
JAZZOWY OSKAR - Film Woody Allena "SŁODKI DRAŃ”


27.09 - Galeria Edukacji Twórczej MOK
wystawa fotograficzna "Dżez w obiektywie" ŁUKASZA GAWROŃSKIEGO


27.09 - Kawiarnia M
"Chicago Blues Festival 2001" - reportaż filmowy Andrzeja Matysika


27 i 28.09 - sala MOK
Koncerty edukacyjne dla dzieci i młodzieży  w wykonaniu ANNY FABER i PIOTRA SAWICKIEGO

 

Dyrektor  MOK: Igor Karliński
Dyrektor festiwalu: Violetta Woźniak - Rybka
Organizator: MOK Głogów

 

XVI Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe

28.09– 1.10.2000r.

  1. września (środa) godz. 19.00 impreza towarzysząca
    DKF „Oskar” projekcja filmu pt. „Buena Vista Social Club” reż. Wim Wenders 
    Sala MOK

  2. września (czwartek) godz. 9.00
    Koncert Edukacyjny dla przedszkolaków i dzieci z klas I-III: 
    KABARET FIŒ i TRIO ANDRZEJA JAGODZIÑSKIEGO 
    z programem pt. „Tak samo a jednak inaczej” 
    Sala MOK


godz. 18.00 
otwarcie wystawy jazzowej „W obiektywie Marka Karewicza” 
Galeria Edukacji Twórczej MOK


godz. 19.00 
Awangarda i Europejski Ethno Jazz 
ALCHEMIK 
DIDIER LABBE QUARTET (Francja) 
Sala MOK

BERNARD MASELI i KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI 
Kawiarnia „M”

 

  1. września (piątek) 
    godz. 10.00 
    Koncert Edukacyjny dla młodzieży: 
    „Moje życie w Nowym Orleanie” 
    - specjalna produkcja festiwalowa z okazji 100-lecia urodzin Louisa Armstronga 
    Sala MOK

 

godz. 19.00 Gala Jazzu 
JAZZ BAND BALL ORCHESTRA & JANICE HARRINGTON (USA) 
FUASI & ENSEMBLE w składzie: 
Fuasi Abdul-Khaliq - saksofony (USA) 
Marque Lowenthal - fortepian (USA) 
Stan Michalak - kontrabas (Polska) 
Nirankar Khalsa – perkusja (USA) 
TOMASZ STAÑKO KWARTET 
Sala MOK 
 

Koncert pt.”Od Elingtona do Armstronga” 
IZA ZAJĄC Z ZESPOŁEM 
Kawiarnia „M”

 

  1. września (sobota) 
    godz. 19.00 
    II Edycja Głogowskiego Blues Brothers Day 
    GRAFFITI 
    ANNA FABER – harfa 
    LESZEK PASZKO – ORKIESTRA POZNAÑ 
    DR BLUES 
    JAN „IZBA” IZBIÑSKI 
    SAVLE MECE (Czechy) 
    Sala MOK

 

  1. października (niedziela) 
    godz. 15.00 
    Piknik jazzowy pod Zamkiem Książąt Głogowskich 
    DIXI COMPANY 
    MŁODZIEŻOWY BIG BAND 
    OLD FRIENDS TRADITIONAL JAZZ BAND 
    ORKIESTRA ZAKŁADOWA HUTY MIEDZI G£OGÓW 
    Amfiteatr pod Zamkiem

 

Dyrektor  MOK: Igor Karliński
Dyrektor festiwalu: Violetta Woźniak - Rybka
Organizator: MOK Głogów

 

XV Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe

24-27 listopada 1999

24. listopada - Galeria MOK - Maciej Stępiński - wystawa zdjęć jazzowych,
 Sala MOK - Międzyszkolny Big Band Starachowice,

 Sala MOK - Jazzowy DKF „Oskar"
 - pierwsza w Głogowie projekcja z wykorzystaniem najnowszej technik audio-video /DVD/ 
- koncerty Erica Claptona „Unppluged" i „24 Nights" w 20-tą rocznicę jedynego w Polsce koncertu artysty

25. listopada - Sala MOK - „Cyrk na jazzowo. W każdej walizce jest jazz" 
- koncerty edukacyjne dla dzieci w wykonaniu wrocławskiego aktora Stanisława Wolskiego z zespołem jazzu tradycyjnego.

 Sala MOK - Blues Brothers Day - edycja głogowska 
- bluesowy show Zdzisława Smektały z udziałem m. in.: 
Gangu Olsena, Orkiestry Zakładowej Huty Miedzi Głogów, Lory Szafran, Kwartetu Continuo, Georgii, Genev'a, Family Bandu.

26. listopada - Sala MOK - Bob Kerr and His Whoopee Band /Anglia/ - koncert edukacyjny dla młodzieży

 Sala MOK - KONCERT GALOWY 
- Henryk Miśkiewicz Sekstet w składzie: Henryk Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, 
Sławomir Kurkiewicz, Michał Miśkiewicz. Promocja płyty „Ja nie chcę spać" Henryka Miśkiewicza

International Quintet w składzie: 
Bill Evans /USA/, Victor Bailey /USA/, David Gilmore/USA/, Janusz Skowron, Krzysztof Zawadzki

Po Koncercie Galowym w Kawiarni „M" - JAM SESSION

27. listoapda - Kościół Bożego Ciała - Koncert „Zanim powstał Jazz"
 - koncert muzyki religijnej od średniowiecza po wiek dwudziesty w wykonaniu zespołów: 
Colegio Di Musica Sacra, The New Sami Swoi.

Dyrektor festiwalu: Violetta Woźniak
Organizator: MOK Głogów

 

XIV Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe

25-28 listopada 1998

25 listopada - środa - MOK - Galeria Edukacji Twórczej - godz. 18.00
Wernisaż wystawy fotograficznej
Jan Bebel - Impresje jazzowe

MOK - sala widowiskowa - godz. 18.30
Jazzowy Oskar - projekcja filmów: Wild Man Blues reż. Barbara Kopple,
Blues Brothers 2000 reż. John Landis

26 listopada - czwartek - MOK - sala widowiskowa - godz. 19.00
Koncert bluesowy - Kto Wie i przyjaciele - Nick Katzman, Keith Dunn,
Wojciech Garwoliński, Piotr Furmański, Adam Wendt, Roman Puchowski

Kawiarnia "M" - godz. 22.30
Bluesowe Jam Session

27 listopada - piątek - MOK - sala widowiskowa - godz. 9.00 i 11.00
Koncert edukacyjny I Got Rhythm z okazji stulecia urodzin George'a Gershwina
w wykonaniu Izy Zając, kwartetu Jarosława Małysa

Księgarnia Na Starówce
Spotkanie autorskie z Andrzejem Szmidtem - promocja III tomu Encyklopedii Jazzu

MOK - sala widowiskowa - godz. 19.00
Koncert Gwiazd - Wieczór Wokalny
Gwiazdy Wydziału Jazzu: Anna Serafińska, Jan Szrom, Grzegorz Karnas, kwintet PWSM Katowice
Anna Maria Jopek z zespołem: Henryk Miśkiewicz, Andrzej Jagodziński, Marek Napiórkowski,
Adam Cegielski, Cezary Konrad - promocja płyty Szeptem

Kawiarnia "M" - godz. 22.00
Jam session - kwintet PWSM Katowice

Klub Muzyczny "Mayday" - godz. 21.00
Jam - Acid jazz hip-hop party

28 listopada - sobota - MOK - sala widowiskowa - godz.18.00
Koncert Gwiazd - Wieczór Instrumentalny
Adam Pierończyk Trio, John Abercrombie, Jarek Śmietana Quartet
w składzie: John Abercrombie, Jarek Śmietana, Antoni Dębski, Adam Czerwiński

Klub Muzyczny "Mayday"
Andrzejkowy Bal Jazzowy - Jazz Band Ball Orchestra & Sylwia Droste (Niemcy)

Dyrektor festiwalu: Violetta Woźniak
Kierownik artystyczny: Mirosław Grzeszczak
Organizator: MOK Głogów

 

XIII Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe

26-29 listopada 1997

26 listopada - środa - MOK - Galeria Edukacji Twórczej - godz. 10.00
Wernisaż Wystawy Pokonkursowej “Jazz w plakacie”

MOK - sala widowiskowa - godz. 18.00
Jazzowy Oskar - projekcja filmu Kansas City reż. Robert Altman
oraz burleska z muzyką tapera - Wojciecha Kroczaka

27 listopada - czwartek MOK - sala widowiskowa - godz. 10.00
Muzyczne show dla dzieci
Piosenk z plecaka w wykonaniu: Danuty Błażejczak, Pawła Tartanusa,
Grażyny Miśkiewicz i Henryka Miśkiewicza

Kawiarnia "M" - godz. 19.00
Koncert klubowy
Nocne bluesowe jam session z udziałem zespołów Mietek Blues Band oraz Kto Wie
z gościnnym udziałem Wojciecha Garwolińskiego i Piotra Furmańskiego

28 listopada - piątek - MOK - sala widowiskowa - godz. 10.00
Koncert edukacyjny dla młodzieży
Prezentacja muzyki z gatunku jazz-rock, funk, fusion w wykonaniu zespołu S.O.S. promocja
płyty Telegramy

MOK - sala widowiskowa - godz. 18.00
Koncert galowy
Od swingu do hip-hopu The New Sami Swoi z udziałem Ewy Bem i Wayne'a Bartletta
Round about Monk - Vintage Band
Michael Sagmeister Trio (Niemcy)
Urbanator I i II - Michał Urbaniak & Urbanator

Kawiarnia "M" - godz. 22.30
Koncert klubowy - nocne jam session
Vintage Band, Adam Kawończyk Quartet - promocja płyty Sprzedawca marzeń

Klub Muzyczny "Mayday" - godz. 20.00
Andrzejkowy Bal Jazzowy - The New Sami Swoi z Ewą Bem i Wayne'm Bartlettem
prowadzenie: Jacek Ziobro

Dyrektor festiwalu: Mirosław Eder
Kierownik artystyczny: Mirosław Grzeszczak
Organizator: MOK Głogów

 

XII Głogowskie Spotkania Jazzowe

28-30 listopada 1996

28 listopada - MOK - sala widowiskowa
Specjalne muzyczne show edukacyjne dla dzieci
Kraków dzieciom czyli Jesień z wujkiem Bobą - Boba Jazz Band (Kraków) Zbigniew Książek (Kraków)
oraz Andrzej Janeczek

29 listopada - MOK - sala widowiskowa
Muzyczny program edukacyjny dla młodzieży
OD SWINGU DO RAPU - Salted Peanuts & Jose Torres, gościnnie - Jan Ptaszyn Wróblewski - prowadzenie

MOK - Galeria 45
Wernisaż fotografii jazzowej Marka Karewicza

MOK - sala widowiskowa 
KONCERT GWIAZD
The Black Ties Big Band (Szwecja)
Jarek Śmietana International Jazz Projekt w składzie: Jarek Śmietana (g), Idris Muhamman (dr),
Cameron Brown (b), Harry Sokal (ts, ss), Paul Zauner (tb)
Dana Gillespie & trio: Roland Philips (g), Joachim Palden (p), Harry Hering (dr)
Acoustic Quartet w składzie: Bob Berg (sax), David Kikoski (p, keyb), Andrzej Cudzich (b),
Krzysztof Zawadzki (dr)

Kawiarnia "M"
S.O.S., Salted Peanuts

30 listopada  - Klub Muzyczny "Mayday" 
Andrzejkowy Bal Jazzowy - Jan Boba Jazz Band i The Black Ties Big Band
gwiazda wieczoru - Dana Gillespie

Impreza towarzysząca:
28 listopada - Klub Muzyczny "Mayday" - Koncert zespołu Pivo z udziałem Agnieszki Chylińskiej (Ona), Dariusza Malejonka (Houk), Adama "Burzy" Burzyńskiego (Kazik na Żywo), Wojciecha Hornego (Ona), Rafała Jurewicza (Nonsense) i Piotra Furmańskiego

Dyrektor artystyczny: Zbigniew Rybka
Organizator: MOK Głogów

 

XI Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe

22-25 listopada 1995

22 listopada - MOK - sala widowiskowa
Młodzieżowy Teatr Tańca - Wrocław - Love Story Cafe

23 listopada - MOK - sala widowiskowa 
Koncert edukacyjno-muzyczny dla dzieci - Urodzinki Kaczorka - Kabaret Jazzowy Fiś,
Grażyna Miśkiewicz, Paweł Tartanus

MOK - sala widowiskowa 
GWIAZDY BLUESA
Dave Kelly, Loti Lewis & Blues-Rock Guitar Workshop

Kawiarnia "M" 
BLUES W KLUBIE
Who Knows, The Bloozz, Jerzy "Honky-Tonk" Bożyk, Wojtek Garwoliński,
Darek Kozakiewicz, Sławek Wierzcholski, Blues-Rock Guitar Workshop

24 listopada - MOK - sala widowiskowa 
Koncert edukacyjno-muzyczny dla młodzieży
Big Warsaw Band pod dyrekcją Stanisława Fiałkowskiego
gość specjalny - Jan Ptaszyn Wróblewski

MOK - sala widowiskowa - godz. 18.00
GWIAZDY JAZZU
The Upper Austrian Jazz Orchestra
Kwintet Jana Ptaszyna Wróblewskiego w składzie: Jan Ptaszyn Wróblewski (sax),
Marek Napiórkowski (g), Michał Tokaj (p), Wojciech Pulcyn (b), Łukasz Żyta (dr)
Randy Brecker, 
Western Jazz Quartet w składzie Włodek Pawlik (p), Trent Kynaston (sax), Thomas Knific (b), Cezary Konrad (dr)

Kawiarnia "M" 
JAZZ W KLUBIE
Adam Pierończyk and Gutter Music
Garrison Fewell (g), Wojciech Niedziela (b), Adam Czerwiński (dr), Marek Napiórkowski (g)

25 listopada - Kawiarnia "M" 
HIP-HOP, JAZZ, RAP PARTY
Charles - voc, DJ, prowadzenie: Platoon B i J. Tiger

Klub Muzyczny "Mayday"
Andrzejkowy Bal Jazzowy - Big Warsaw Band pod dyrekcją Stanisława Fiałkowskiego
oraz Black & White Ladies: Ewa Cybulska-Alford i Loti Lewis

Imprezy towarzyszące
MOK - Galeria 45
Twarze jazzu - wystawa fotograficzna L. Krutulskiego-Krechowicza

MOK - Galeria X
Wystawa plakatu jazzowego - prezentacja projektów nadesłanych na konkurs

 

Dyrektor artystyczny: Zbigniew Rybka
Organizator: MOK Głogów

 

X Głogowskie Spotkania Jazzowe

24-26 listopada 1994

24 listopada - czwartek - MOK - sala widowiskowa 
Koncert dla dzieci
Hopki Kropki - program Grażyny Miśkiewicz z udziałem Danuty Błażejczyk, Henryka Miśkiewicza,
Pawła Tartanusa i Pawła Perlińskiego

MOK - sala widowiskowa 
Blues, rock, jazz
Pivo, Manhattan Blues Connection, Tony McPhee & Outsider

Kawiarnia "M" 
Koncert klubowy i jam session - Różne barwy bluesa
Monkey Business, Bluestemper, Łukasz Kobiela, Joanna Mróz i trio Junior Bluesband

25 listopada - piątek - MOK - sala widowiskowa
Koncert edukacyjny
Wayne Bartlett & The New Sami Swoi Orchestra
prowadzenie Jan Mazur

MOK - sala widowiskowa
Jubileuszowy koncert jazzowy
Marzena Ślusarska & Walk Away,  Marek Bałata z zespołem, Big Band Aleksandra Mazura
prowadzenie: Marcin Kydryński

Kawiarnia "M" 
Koncert klubowy i jam session
Acoustic Way, Zbigniew Lewandowski & Kenny Carr Quintet
w składzie Kenny Carr (g), Krzysztof Ścierański (b),
Janusz Skowron (kbds) i gościnnie Tomasz Szukalski (sax)

26 listopada - sobota - Kaplica św. Macieja
Ewa Uryga z zespołem: J. Kędziora (sax, flt), D. Janus (kbds),
G. Kapołka (g), A. Rusek (b), Josse Torres (dr)

Klub Muzyczny "Mayday"
Andrzejkowy Bal Jazzowy - The New Sami Swoi Orchestra & Wayne Bartlett,
gościnnie: Iza Zając z zespołem Jarosława Małysa “Why Not”

Kawiarnia "M" 
Młoda scena jazzowa
Temathe, Miłość, Kury

Imprezy towarzyszące:
Romuald Popłonyk - RP. Magic Band, Marek Kania (g)

MOK - Galeria X
Wystawa fotograficzna X lat Głogowskich Spotkań Jazzowych
Jan Bebel i inni oraz Marek Bałata - wernisaż

Dyrektor artystyczny: Zbigniew Rybka
Organizator: MOK Głogów

 

IX Głogowskie Spotkania Jazzowe

25-27 listopada 1993

25 listopada - czwartek - MOK - sala widowiskowa - godz. 9.00 i 11.00
Flying Tidbury's i RP. Magic Band oraz Krzysztof Opalski

MOK - sala widowiskowa - godz. 18.00
Blues-Rock Guitar Workshop, Tadeusz Nalepa

Kawiarnia "M" - godz. 21.00
Bluesdorf Orchestra, Banach Blues Band, Pivo, Barbara Szafraniec, Paweł Szymański, Tortilla Flat
gospodarz wieczoru - Andrzej Matysik

26 listopada - piątek - MOK - sala widowiskowa - godz. 10.00 i 12.00
Koncert edukacyjny
Big Band Liceum Muzycznego we Wrocławiu oraz Jan Mazur i Andrzej Pluszcz

MOK - sala widowiskowa - godz. 18.00
Volker Greve - Krzysztof Popek Quintet w składzie Volker Greve (vib), Krzysztof Popek (flet),
Florian Dauner (dr), Jimmy Pedersen (b), Piotr Wojtasik (tp)
Iza Zając z zespołem Jarosława Małysa

Kawiarnia "M" - godz. 21.00
Adam Kawończyk Brass Time, Mr Bobers Friends
gospodarz wieczoru - Marek Stryszkowski

27 listopada - sobota - Kaplica św. Mikołaja, ul. Staromiejska - godz. 16.30
Adoramus - soul & gospel

Kawiarnia "M" - godz. 21.00
Młoda scena jazzowa
Funky Groove i ich goście: J. Mencel, M. Kulenty, W. Pulcyn, P. Wojtasik, Ł. Żyta
gospodarz wieczoru - Marek Napiórkowski

Klub Muzyczny "Mayday" - godz. 21.00
Andrzejkowy Bal Jazzowy
Iza Zając z zespołem Jarosława Małysa, gość specjalny - grupa V.O.X.

Wystawa malarstwa i rysunku Krzysztofa Żelechowskiego

 

Dyrektor artystyczny: Zbigniew Rybka
Organizator: MOK Głogów

 

VIII Głogowskie Spotkania Jazzowe

26-28 listopada 1992

26 listopada - czwartek - MOK - sala widowiskowa - godz. 8.15 i 10.00
Ewa Bem i jej wesołe jazzowe skrzaty - program dla dzieci

MOK - sala widowiskowa - godz. 18.00
Blues, jazz, rock - Nocna Zmiana Bluesa, Walk Away, T. Love

Kawiarnia "M" - godz. 22.00
Pivo, FBI, Wielka Łódź, Jan "Ksyk" Skrzek, Tomasz Szukalski - Artur Dudkiewicz

27 listopada - piąte - MOK - sala widowiskowa - godz. 10.00
Jazz Akademy czyli feeling, blues, swing - Jan Mazur, Andrzej Pluszcz i ich goście

MOK - sala widowiskowa - godz. 18.00
Deborah Brown z zespołem Zbigniewa Namysłowskiego
Wayne Bartlett & The New Sami Swoi Orchestra

Kawiarnia "M" - godz. 22.00
Zbigniew Lewandowski & Friends: Janusz Skowron, Zbigniew Wrombel, Jerzy Główczewski,
Marek Raduli, Wojciech Pilichowski

28 listopada - sobota - Kościół Najświętszej Marii Panny - godz. 17.00
The Willows Revival Singers

Hotel Kasztelański - Restauracja "Salome" - godz. 21.00
Andrzejkowy Bal Jazzowy - Wayne Bartlett & The New Sami Swoi Orchestra

Prowadzenie koncertów: Jan Mazur, Andrzej Matysik

Imprezy towarzyszące:
Romuald Popłonyk - RP. Magic Band
Wystawa fotograficzna

 

Dyrektor artystyczny: Zbigniew Rybka
Organizator: MOK Głogów

 

VII Głogowskie Spotkania Jazzowe

28-30 listopada 1991

28 listopada - czwartek - MOK - sala widowiskowa - godz. 9.00 i 11.00
Jazzowa Akademia Pana Kleksa - Blues Fellows - program dla dzieci

MOK - sala widowiskowa - godz. 18.00
Koncert bluesowy: DDD, Ostatnie Takie Trio, Irek Dudek

MOK - sala klubowa - godz. 20.00
De Facto, Hot Mix, Lean Back

29 listopada - piątek - MOK - sala widowiskowa - godz. 18.00
Quintessence & Ewa Bem, Wayne Bartlett & The New Sami Swoi

MOK - sala klubowa - godz. 20.00
Hurry Up, Co & Menno's Trio, The Young Jazz Band

30 listopada - sobota - Kościół Najświętszej Marii Panny - godz. 19.00
Votum Singers, Spirituals Singers Band

Hotel Kasztelański - Restauracja "Salome" - godz. 21.00
Andrzejkowy Bal Jazzowy - Wayne Bartlett & The New Sami Swoi

Prowadzenie koncertów: Andrzej Matysik, Krzysztof Pilecki


Imprezy towarzyszące:
Romuald Popłonyk - RP. Magic Band
Prelekcje muzyczne - Historia bluesa - Andrzej Matysik
Wystawa fotograficzna Historia Głogowskich Spotkań Jazzowych w obiektywie Jana Bebela

Dyrektor artystyczny: Zbigniew Rybka
Organizator: MOK Głogów

 

VI Głogowskie Spotkania Jazzowe

29 listopada - 1 grudnia 1990

29 listopada - czwartek - Kościół Najświętszej Marii Panny - godz. 17.00
Studio Singers

Klub "Pegaz" - godz. 19.00

Koncert bluesowy: Lean Back, Gang Olsena
prowadzenie - Andrzej Matysik

30 listopada - piątek - MOK - sala widowiskowa - godz.11.00
Beale Street Band - koncert dla dzieci
prowadzenie - Zbigniew Książek

Klub "Pegaz" - godz. 19.00
Ornithology, Sounds Jarosława Śmietany
prowadzenie - Andrzej Jaroszewski

1 grudnia - sobota - MOK - sala widowiskowa - godz. 18.00
Jazz dla mass - Hanna Banaszak i Janusz Strobel (g)
prowadzenie - Jan Mazur

Klub "Pegaz" - godz. 21.00
Andrzejkowy Bal Jazzowy - Beale Street Band oraz gościnnie Zbigniew Książek

Dyrektor artystyczny: 
Organizator:

 

V Głogowskie Spotkania Jazzowe

24-26 listopada 1989

24 listopada -  Jazz dla dzieci - Blues Fellows oraz Artur Cehak

MOK - sala widowiskowa - Dżem

SDK "Azuryt" - Jan "Kyks" Skrzek, Zbig Band

25 listopada - MOK - sala widowiskowa - 
Aleksander Mrożek, Marek Pieczara, Janusz "Janina" Iwański, Stanisław Sojka

SDK "Pegaz" - Andrzejkowy Bal Jazzowy - All Fashion Swing Band

26 listopada - SDK "Azuryt" - 
Grupa funkowa Fokus, Janusz Muniak, Czesław "Mały" Bartkowski, Wojciech Karolak, Walk Away

Koncerty prowadzili: Zdzisław Smektała, Piotr Majewski, Andrzej "Kuba" Florek

imprezy towarzyszące: 
SDK "Pegaz" - Spotkanie organizatorów życia muzycznego oraz innych osób związanych z uprawianiem jazzu
Aukcja prac fotograficznych Jana Bebela na rzecz V GSJ
Prelekcje szkolne Andrzeja Matysika
Show uliczny – Romuald Popłomyk – RP. MAGIC BAND

Dyrektor artystyczny: 
Organizator:

 

IV Głogowskie Spotkania Jazzowe

25 -27 listopada 1988

25 listopada 1988 - BEALE STREET BAND I Z. KSIĄŻEK, R. POPŁOMYK MAGIC BAND, IRENEUSZ DUDEK BLUES SESSION, BLUES 66, THE FIRE TRAP, HERLOCKS, IREK DUDEK, GRZEGORZ KAPOŁKA, BRONEK DUŻY
26 listopada 1988 - BLUE GLUE, BIG, PRIEST AND CORK, SUMMER JAZZ BAND
27 listopada 1988 - UNITING FORCE, PÓŁKWARTET – Golachowski/ Grudner, THE YOUNG POWER

Organizator: Zbigniew Rybka, Mirosław Grzeszczak, Leszek Zamaria, Piotr Tomicki (PSJ Wrocław)

 

III Głogowskie Spotkania Jazzowe

15 -17.05.1987

15.05.1987 - OBSTAWA PREZYDENTA, MONKEY BUSINESS, EASY RIDE, WIELKA ŁÓDŹ, MACIEJ MALEŃCZUK, BLUES FELLOWS
16.05.1987 - TEDDY BEAR, KRZYSZTOF ŚCIARAŃSKI TRIO – K. Ścierański/ P. Ścierański/ M. Surzyn
17.05.1987 - ORDER – J. Kaczmarek/ M. Jurecki/ J. Ratajczyk, SZUKALSKI- SZPROT DUET

Organizator: Zbigniew Rybka, Mirosław Grzeszczak, Leszek Zamaria, Piotr Tomicki (PSJ Wrocław)

 

II Głogowskie Spotkania Jazzowe

3 - 4.05.1986

03.05.1986 - PROJECT, pokazy wideo
4.05.1986 - ADAM KAWOŃCZYK, JANUSZ MUNIAK

Organizator: Zbigniew Rybka, Mirosław Grzeszczak, Leszek Zamaria, Piotr Tomicki (PSJ Wrocław)

 

I Głogowskie Spotkania Jazzowe


12.02.1985

LABORATORIUM
THE JAZZ TRIO

Organizator: Zbigniew Rybka, Mirosław Grzeszczak, Leszek Zamaria, Piotr Tomicki (PSJ Wrocław)

 


Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/www/jazzwglogowie.pl/35gsj/modules/mod_ciasteczka/mod_ciasteczka.php on line 18

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.